• пентхаус

Ѓоковиќ го продаде станот во Мајами за шест милиони долари

Новак Ѓоковиќ сезонава има одлични резултати на тениските терени, но остварува успеси и надвор од нив. Победникот на двата грен слем турнири кои се одиграа годинава, Австралија Опен и Ролан гарос, го продаде станот во Мајами за сума од шест милиони долари. Како што пишуваат американските медиуми специјализирани за недвижнини, Новак Ѓоковиќ го продаде еден …

Ѓоковиќ го продаде станот во Мајами за шест милиони долари Read More »