Мерил Стрип го продава станот во Њујорк за 18 милиони евра, погледнете како изгледа (ВИДЕО)

Холивудската ѕвезда Мерил Стрип (70) е подготвена за нови промени и овој пат таа одлучи да го продаде луксузниот пентхаус во Њујорк по цена од 18.25 милиони долари.

Нејзиниот стан првпат на пазарот се најде во август минатата година и првата цена изнесуваше 24.6 милиони долари. Неколку месеци после тоа, актерката ја симна на 19,75 милиони, но и тогаш не успеа да го продаде. Станот неколку месеци беше повлечен од продажба.

Фото: Профимедиа

Пентхаусот се простира на цел еден спрат во „River Lofts“ зградата која се наоѓа во модерната њујоршка област Трибек. Станот е со површина од 400 метри квадратни и нуди неверојатен панорамски поглед на светскиот трговски центар и Крајслер и Емпајр зградата од  другата страна.

Прочитајте и...  НЕ ЖАЛИ ПАРИ ЗА НЕА: Ќерката на Чола носи облека од 2.000 евра, а на Инстаграм често ПРОВОЦИРА! (ФОТО)
Фото: Профимедиа

Станот има големи дневни соби, четири спални соби, пет тоалети, соба за вежбање и огромна тераса која пружа поглед на целиот град, но и личи на зелена мала оаза во срцето на бетонската џунгла.

Погледнете како изгледаат становите во овој дел од Њујорк:

Прочитај повеќе

ГИ ИСТАКНА ГРАДИТЕ ВО ПРЕДЕН ПЛАН: Сања Кужет во ова издание се уште НЕ СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ! Водителката НИКОГАШ ПОУБАВА! (ФОТО)

Слободен печат

НЕ ЖАЛИ ПАРИ ЗА НЕА: Ќерката на Чола носи облека од 2.000 евра, а на Инстаграм често ПРОВОЦИРА! (ФОТО)

Слободен печат

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

Слободен печат

Џеј Ло со емотивна фотографија им го честиташе роденденот на своите близнаци (ФОТО)

Слободен печат

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Слободен печат

Дара Бубамара дава 5.000 евра за нејзиниот син да не се дружи со „глупавите селски деца“

Слободен печат

Остави Коментар

два + 17 =

Прочитај повеќе

Идеални кога сакате брз оброк: Брзи и сочни пица мафини

Слободен печат

Девојката на Нејмар провоцира во секси костим за капење (ВИДЕО)

Слободен печат

Акутен или хроничен синуситис: Главни симптоми на воспаление на синусите

Слободен печат

Нивес Целзиус покажа дел од телото кој вообичаено го крие кога се слика и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Слободен печат

Македонската Џеј Ло – Пејачката Елена Велевска го покажа бујното деколте (ФОТО)

Слободен печат

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Слободен печат