Го повикал бездомникот на бесплатно шишање и бричење, резултатот воодушеви милиони луѓе (ВИДЕО)

Овој бербер целосно го промени изгледот на еден бездомник, а резултатот импресионираше бројни корисници на социјалните мрежи.

Рики Хернандез од Тексас го повикал бездомникот Џеф на бесплатно шишање и бричење, а снимката која беше објавена на крајот на минатиот месец стана вирална и во само неколку дена ја погледнале повеќе од 2,5 милиони луѓе само на Јутуб.

Некои коментираа дека Џеф изгледа барем 10 години помладо по трансформацијата. Џеф му помагал повремено на Рики околу берберницата, а Рики му возвратил со оваа услуга и за тоа добил бројни пофалби за овој негов чин, а меѓу двајцата се развило и пријателство.

„Сега изгледа како холивудска ѕвезда од 2019 година“, „Овој бербер заслужува се најдобро“, „Добра работа, се гледа колку му значело ова“, се само некои од реакциите на воодушевените корисници на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Дали би платиле 1,5 милиони долари за маска за лице? Бело злато од 18 карати и 3.600 бели и црни дијаманти!

Прочитај повеќе

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат

На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Слободен печат

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат

Хороскоп за 11 август: Очекувајте нагло зголемување на вашата популарност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски