Tag : бесплатно

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Ако „фатите“ ковид-19 на одмор во Грција, ќе се лекувате бесплатно?

Мирослава Бурнс
Ако некој македонски државјанин се разболи од ковид-19 додека е на летување во Грција, неговото лекување ќе биде бесплатно. И Грците што ќе транзитираат или...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Десет дена ќе можете бесплатно да гледате филмови на Јутјуб (ВИДЕО)

Слободен печат
„We Are One“ е глобален филмски фестивал кој заеднички го организираат филмските фестивали и Јутјуб, а сите собрани средства се наменети за борбата против пандемијата...
Вести Свет

Италијанците кои се во карантин ќе имаат занимација: Порнхуб ќе биде бесплатен овој месец

Слободен печат
Бидејќи Италија ги затвора несуштинските бизниси, Порнхуб ќе им овозможи на италијанските корисници пристап до премиум содржини без да ги внесуваат информациите за нивната кредитна...
Вести Свет

Фејсбук бесплатно ќе објавува реклами на СЗО во борбата против коронавирусот

МИА Агенција
Компанијата Фејсбук бесплатно ќе објавува реклами на Светската здравствена организација (СЗО), најави денеска основачот и сопственик на компанијата, Марк Закерберг. – Ќе и дадеме на...
Еспресо Шоу биз

Вработете се кај кралицата: 33 дена годишен одмор, бесплатно сместување и плата која сите би ја посакале

Слободен печат
Британското кралско семејство распиша конкурс за уредник на социјалните мрежи, чија примарна задача ќе биде да се грижи за онлајн имиџот на кралицата Елизабета. Имено,...
Забава Магазин

Го повикал бездомникот на бесплатно шишање и бричење, резултатот воодушеви милиони луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат
Овој бербер целосно го промени изгледот на еден бездомник, а резултатот импресионираше бројни корисници на социјалните мрежи. Рики Хернандез од Тексас го повикал бездомникот Џеф...
Забава Магазин

Бесплатно гориво за оние кои ќе дојдат во бикини! Очекувале згодни девојки, а еве што добиле! (ВИДЕО)

Слободен печат
На една бензинска станица во рускиот град Самара дошле до идеја како да привлечат повеќе купувачи. Имено, бесплатно гориво би добиле сите кои би дошле...
Забава Магазин

Забар кој им ја враќа насмевката на сиромашните (ФОТО)

Слободен печат
Роси (38) ја основал „NVO Por1sorriso“ и патува во светот со своите соработници, бесплатно средувајќи ги забите на најсиромашните луѓе и покажувајќи колку убавата насмевка...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ГРАД ОД БАЈКИТЕ НУДИ БЕСПЛАТНИ СТАНОВИ – Тој е прекрасен, но крие МРАЧНА ТАЈНА (ФОТО-ВИДЕО)

Слободен печат
Живописниот град Герлиц, на истокот во Германија, е добро сочуван скапоцен камен во кој се снимале многу холивудски филмови како „Гранд Хотел Будимпешта“, „Проклетници“ и...
Вести Македонија

Во ТЦ „Рамстор” ќе има бесплатно тестирање за хепатитис Ц

Слободен печат
Бесплатно и анонимно тестирање за хепатитис Ц денеска во ТЦ „Рамстор мол” во Скопје организира Здружението Хепар центар Битола, по повод Светскиот ден за борба...