Го покажа телото:  Тајсон и на 53 години е вистински ѕвер (ВИДЕО)

Железниот Мајк уште еднаш покажа дека се наоѓа во одлична форма иако е веќе навлезен во шестата деценија.

Мајк Тајсон неодамна ги воодушеви љубителите на боксот покажувајќи дека сè уште ја има брзите и моќта во своите раце како во времето кога со леснотија ги нокаутираше противниците.

Тој веќе започна со тренинзи поради големата желба повторно да се врати во рингот и да боксува за хуманитарни цели, а како можен противник се најавува 57-годишниот Ивандер Холифилд кој исто така најави кам-бек.

Како можен датум на одржување на нивниот бокс меч се споменува 11 јули.

Во меѓувреме Мајк Тајсон покажа дека не само што се наоѓа во одлична боксерска форма, туку и на 53. години има тело и мускули со кои може да му позавидат далеку помлади мажи но и боксери.

Прочитајте и...  Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

 

Прочитај повеќе

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат