Го покажа телото:  Тајсон и на 53 години е вистински ѕвер (ВИДЕО)

Железниот Мајк уште еднаш покажа дека се наоѓа во одлична форма иако е веќе навлезен во шестата деценија.

Мајк Тајсон неодамна ги воодушеви љубителите на боксот покажувајќи дека сè уште ја има брзите и моќта во своите раце како во времето кога со леснотија ги нокаутираше противниците.

Тој веќе започна со тренинзи поради големата желба повторно да се врати во рингот и да боксува за хуманитарни цели, а како можен противник се најавува 57-годишниот Ивандер Холифилд кој исто така најави кам-бек.

Како можен датум на одржување на нивниот бокс меч се споменува 11 јули.

Во меѓувреме Мајк Тајсон покажа дека не само што се наоѓа во одлична боксерска форма, туку и на 53. години има тело и мускули со кои може да му позавидат далеку помлади мажи но и боксери.

 

Видео на денот