5 C
Скопје

Tag : ивандер холифилд

Останатo Спорт

Тајсон до крајот на годината сака да боксува со Холифилд и Луис

Слободен печат
Во својот подкаст „Hotboxing“, Тајсон открива дека сака да боксува против поранешните шампиони Ивандер Холифилд и Ленокс Луис. – До крајот на оваа година ги...
Останатo Спорт

Мајк Тајсон ја потврди новата борба против Холифилд!

Слободен печат
Легендарниот боксер Мајк Тајсон потврди дека повторно ќе влезе во рингот и ќе ги вкрсти ракавиците со својот стар ривал. Тајсон ќе се бори против...
Останатo Спорт

Тајсон одби огромна сума на пари за да боксува со Холифилд

Слободен печат
Откако Тајсон се врати во рингот и имаше егзибициски меч со Рој Џонс Јуниор, постојано се зборува за потенцијален нов бокс меч на големите ривали...
Останатo Спорт

Легендите по 34 години повторно во рингот, се подготвува боксерски спектакл вреден повеќе од 200 милиони евра

Слободен печат
Еден од најдобрите боксери на сите времиња потврди дека неговите претставници преговараат со тимот на Мајк Тајсон, за одржување на трет меч помеѓу нив. Еден...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Пред 30 години го шокираше светот, сега сака реванш со Тајсон!

Слободен печат
Сензационалниот поранешен шампион во бокс во тешка категорија Џејмс Бастер Даглас (50), чиј нокдаун против тогашниот светски шампион Мајк Тајсон во Токио во 1990 година...
Останатo Спорт

„Железниот Мајк“ изгледа застрашувачки пред 54 роденден! (ВИДЕО)

Слободен печат
На 30 јуни Мајк Тајсон ќе го прослави 54 роденден, уште во пролетниот период започна со сериозни тренинзи. „Железниот Мајк“, славниот американски боксер, наскоро се...
Останатo Спорт

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат
Враќањето на поранешниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, во рингот и тоа на 53-годишна возраст е тема број еден во боксот. „Железниот“ Мајк веќе...
Останатo Спорт

Кличко го тренира Холифилд за борбата против Тајсон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што од претходно се предвидува, иако нема никаква официјална потврда, можна е нова борба помеѓу боксерските великани Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд. Поранешниот боксерски...
Останатo Спорт

Го покажа телото:  Тајсон и на 53 години е вистински ѕвер (ВИДЕО)

Слободен печат
Мајк Тајсон неодамна ги воодушеви љубителите на боксот покажувајќи дека сè уште ја има брзите и моќта во своите раце како во времето кога со...
Останатo Спорт

Тајсон и Холифилд повторно во рингот!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Поминаа 15 години од последната борба на Мајк Тајсон, но и на 53 години тренира како во неговите најдобри денови. Како што веќе е познато,...