3.4 C
Скопје

Tag : бокс меч

Хроника

Отфрлена кривична пријава за повреда на авторско право и пиратерија

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичната пријава поднесена од пет македонски телевизии против едно физичко лице и едно правно лице за...
Останатo Спорт

Го покажа телото:  Тајсон и на 53 години е вистински ѕвер (ВИДЕО)

Слободен печат
Мајк Тајсон неодамна ги воодушеви љубителите на боксот покажувајќи дека сè уште ја има брзите и моќта во своите раце како во времето кога со...
Останатo Спорт

Еден од најдобрите боксери на сите времиња одбил борба со Тајсон

Слободен печат
Легендарниот американски боксер, Џорџ Форман, открива дека одбил да боксува со Мајкл Тајсон. Формен се смета за еден од најдобрите боксери на сите времиња, изненадувачки...
Останатo Спорт

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат
Ентони Џошуа титулите во ИБФ, ВБА, ВБО и ИБО верзиите требаше да ги брани против Бугаринот Кубрат Пулев на 20 јуни на стадионот на Тотенхем,...
Останатo Спорт

БРОЈКИ ОД КОИ БОЛИ ГЛАВА: Мејведер ја кажа сумата за која ќе влезе во рингот со Конор и Хабиб

Слободен печат
Еден од најдобрите боксери на сите времиња, Флојд Мејведер, во 2017 година боксуваше со УФЦ ѕвездата Конор Мекгрегор и го победи со технички нокаут во...
Еспресо Шоу биз

Цеца за прв пат гледаше бокс меч на синот Вељко (ФОТО)

Слободен печат
Балканската музичка ѕвезда Цеца Ражнатовиќ сепак собрала сили за да го гледа својот син Вељко  во рингот. За нејзина среќа Вељко го победил хрватскиот боксер...