Французите едвај дочекаа, карикатура ЃоКовид-19 (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ се најде на удар јавноста поради организацијата на „Адриа Тур“ чии турнири во Белград и Задар се играа пред публика.

По неделната објава на Димитров дека е позитивен на коронавирус, веднаш беше прекинат турнирот во Задар и експресно беа извршени тестирања на тенисерите, додека Ѓоковиќ одлучи да се тестира по пристигнувањето во Белград.

Францускиот „Лекип“ по објавата дека Ѓоковиќ вчера се тестирал на коронавирус, денеска објави фантастична карикатура на Ѓоковиќ како преносител на ковид-19 и притоа напиша „Кој сака да се гушнеме“.

Денеска стигнаа резултатите од тестот на Ѓоковиќ, тој и неговата сопруга се позитивни на коронавирус.

 

Прочитајте и...  Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Прочитај повеќе

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат

Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Слободен печат

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат

Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Слободен печат

Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Поранешна сопруга нарачала убиство на турски репрезентативец, животот му го спасил нејзиниот љубовник

Слободен печат

НБА играчи заиграа фудбал на тренинг, Гризман умре од смеење (ВИДЕО)

Слободен печат

Куман на удар на јавноста: Изгледам како негативец, но…

Слободен печат

Пеп Гвардиола конечно си најде дефанзивец, Диаш за 55 милиони евра се сели во Сити

Слободен печат

Леброн по пласманот во големото НБА финале: Работата сè уште не е завршена

Слободен печат

ММА спектакл во Абу Даби, Адесања го нокаутира Коста (ВИДЕО)

Слободен печат