24.8 C
Скопје

Tag : Л’Екип

Останатo Спорт

ФОТО | Л`Екип со карикатура го навредува Ѓоковиќ: Навивачите го сакаат само Федерер!

Слободен печат
Познатиот француски весник продолжува со провокациите на сметка на најдобриот тенисер во светот..Новак Ѓоковиќ во понеделникот официјално го престигна Рожер Федерер по бројот на недели...
Останатo Спорт

„Лекип“ со скандалозен текст го нападна Ѓоковиќ: Толку сака да биде омилен што не можам да го поднесам

Слободен печат
Нетрпението кое западните медиуми го имаат кон Новак Ѓоковиќ, за што е свесен и самиот тенисер, сега го докажа и угледниот француски спортски весник „Лекип“....
Спорт Фудбал

„Лекип“ го нападна челникот на Јувентус: Ањели е опасност за иднината на европскиот фудбал

Слободен печат
Францускиот „Лекип“ го означи претседателот на Јувентус, Андреа Ањели како лидер на диктатурата на големите фудбалери. „Лекип“ го нападна Ањели дека е предводник на групата...
Спорт Фудбал

Коронавирусот го угаси најпознатиот фудбалски магазин

Слободен печат
Еден од најпознатите спортски дневни весници „Л’Екип“ западна го огромни финансиски проблеми поради пандемијата на коронавирусот. За да ги намали трошоците, раководството на франсцускиот весник...
Останатo Спорт

Французите едвај дочекаа, карикатура ЃоКовид-19 (ФОТО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ се најде на удар јавноста поради организацијата на „Адриа Тур“ чии турнири во Белград и Задар се играа пред публика. По неделната објава...
Спорт Фудбал

Пол Погба на чекор до спектакуларен трансфер!?

Слободен печат
Трансферот на Пол Погба (27) од Манчестер јунајтед во Јувентус се приближува до реализација, објави францускиот весник „Л`Екип“. Погба веќе подолго време бара да си...
Спорт Фудбал

Роналдо или Меси: Тимот на Европа против Тимот на Светот, кој би победил?

Слободен печат
Францускиот медиум „Л`Екип направи два тима составени од играчи од Европа против остатокот од светот. Изворот се погрижи за споредба помеѓу тимот на Европа и...
Спорт Фудбал

Шеиците до Мбапе: Еве ти 74 милиони евра, а после си слободен играч!

Слободен печат
Еден од најдобрите светски фудбалери би требало да остане дел од „старо-новиот“ шампион на Франција, но под малку необични услови. Веќе долг период Реал Мадрид...
Ракомет Спорт

Французите со планот на ЕХФ сакаат да го „елиминираат“ Вардар од ЛШ!?

Слободен печат
Како што пренесува еден од најпознатите француски веб портали „Л`Екип“, од Европската ракометна федерација се разгледува опцијата автоматски да ги одреди четирите екипи учесници на...
Спорт Фудбал

Фантастична насловна страница на „Лекип“ за тивката војна во Барселона (ФОТО)

Слободен печат
Аргентинецот е разочаран и гневен од управата бидејќи јавно би притискаше да се согласат на намалување на платите, иако самите фудбалери дојдоа на ваква идеја...