ФОТО | Среде скандалот со апсење, таа работи: Сопругата на Џастин Тимберлејк се однесува како ништо да не се случило

Џастин Тимберлејк и Џесика Бил / Фото: EPA-EFE/DAVID SWANSON

Актерката Џесика Бил, сопруга на пејачот Џастин Тимберлејк, сериозно е посветена на работата без оглед на скандалот со апсењето во кој се најде нејзиниот сопруг.

Таа беше снимена на снимањето на нејзината претстојна серија „Подобрата сестра“, која се снима во соработка со Амазон, пишува „Дејли мејл“.

Снимањето се одвиваше во Њујорк, недалеку од пристаништето Саг, местото каде што полицијата го приведе нејзиниот сопруг откако тој одби алкотест.

Фото: – / INSTAR Images / Profimedia

Според странските медиуми, покрај тоа што Џастин возел во алкохолизирана состојба, пејачот не ги почитувал сообраќајните знаци и не останал на својата лента. Неговото судење е закажано за 26 јули, а Тимберлејк сепак планира да одржи две концерти оваа недела во Чикаго како дел од неговата турнеја која започна во април. Иако пејачкот планира да настапи уште две вечери во Чикаго, не е сигурно дали навистина ќе се одржат концертите во Њујорк.

На целата ситуација не можеа да останат рамнодушни ниту обожавателите на неговата поранешна, поп-пејачката Бритни Спирс, кои пејачот го нарекоа лицемер бидејќи пред неколку години ѝ велеше на Спирс да престане да пие. Иако Тимберлејк негираше дека неговиот говор за наградата Брит во 2007 година бил насочен кон пејачката, фановите мислат поинаку.

„Престани да пиеш! Знаеш која си. Зборувам со тебе. Ќе станеш неуредна. Медиумите ќе кажат нешто лошо за тебе“, рекол тогаш.

Инаку, Тимберлејк и Бил се во брак од 2012 година, а заедно имаат два сина – шестгодишниот Сајлас и четиригодишниот Финес.

ФОТО | Полицијата објави фотографија од апсењето на Џастин Тимберлејк: Пејачот бил со крвави очи под дејство на алкохол

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот