Tag : Скандал

Вести Економија

Германската берза ги менува правилата? Скандал ја сруши довербата на пазарот за капитал

Слободен печат
Германскиот берзантски оператор, „Дојче берза“, соопшти дека размислува да развива правила за подредување на акциите на прајм листата. Според известувањето на „Ројтерс“, „Дојче берза“ ги...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Британија прифати темелни реформи за да не се повтори скандалот Виндраш

Митко Билјаноски
Кампањата „Црните животи се важни“, која преку Атлантикот се прелеа во Британија, највпечатливо резултираше со масовни протести и вандализирање и соборување статуи на колонизатори, трговци...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена се огласи по информацијата дека со сопругот биле уапсени во Монте Карло! (ФОТО)

Васко Спасоски
Веднаш по завршувањето на вонредната состојба во Србија, Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ со приватен авион отпатуваа во Монте Карло. Како што наведуваа...
Вести Економија

Скандал во Германија: Од сметка на германска компанија исчезнаа две милијарди евра

Слободен печат
Акциите на компанијата „Wirecard“ денеска паднаа за уште 50 отсто откако вчера беше објавено дека на сметката на фирмата недостасуваат 1,9 милијарди евра. Ревизорот на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Јовановска од ГАК: Пациентите ни се закануваат ако ги ставиме во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат
Вчерашниот скандал во гинеколошко акушерската клиника, во кој трудница која се претставила како докторка не пријавила дека во семејството има позитивен на Ковид 19 и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Марија живееше со бремената љубовница на својот сопруг и не знаеше што и прават зад грбот, а потоа се случи невиден скандал

Слободен печат
Американската телевизиска новинарка Марија Шрајвер, освен успешната кариера, стана уште попозната и по бракот со познатиот актер Арнолд Шварценегер. Актерот и водителката заедно добија четири...
Живот Магазин

Скандалозна хуманитарна измама: Жена со лажни слики и податоци барала 800.000 евра

Слободен печат
Ова требаше да биде топла човечка приказна за германско момче со хрватско потекло и тешка дијагноза на кого му требаат донации за спасувачка операција во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Слободен печат открива СКАНДАЛ: Ракавици наменети за Клиника за нефрологија, „Баце“ ги шитка по мали бизниси

Мирослава Бурнс
Дали некој ги краде и ги изнесува од државната Клиника за нефрологија или од медицинските депоа, ракавиците што треба да завршат на рацете на медицинските...
Живот Магазин Некатегоризирано

Може слободно да УМРЕ: Синот на Бритни се снимаше и го навреди својот дедо (ВИДЕО)

Слободен печат.
Некогаш една од најголемите поп-ѕвдезди на светот, Бритни Спирс (38) и денес предизвикува голем интерес во јавноста каде и да се појави, иако во потполност не е...
Вести Ви Препорачуваме Магазин Свет

Фотографија со лого на нафтена компанија прикажува силување на малолетната Грета Тунберг (ФОТО)

Слободен печат.
Мишел Наранг е жена која е жител на провинцијата Алберта во Канада, која буквално плачела кога здогледала налепница на која е илустрирано сексуално злоставување над...