• Скандал

АА: Мотивот за нападите од ВМРО-ДПМНЕ се одмазда по објавата на скандалот со јавен тендер

Неодамнешните клевети и измислици на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски кон Алијанса за Албанците немаат друг мотив освен одмазда по објавата на скандал со јавен тендер вреден 12 милиони евра што води до Мицкоски, велат од партијата. Во соопштението се наведува дека се работи за злоупотребена набавка на биометриски систем за идентификација на гласачите којшто никогаш …

АА: Мотивот за нападите од ВМРО-ДПМНЕ се одмазда по објавата на скандалот со јавен тендер Read More »