20 C
Скопје

ФОТО | Роберто Кавали (80) не жали пари за 47 години помладата девојка: За нејзиниот роденден тој ѝ подарил остров!

Поради огромната разлика во годините, сите им предвидуваа крај на врската. Лина ја нарекоа спонзоруша бидејќи е во врска со Роберто Кавали кој според годините може да и биде дедо. Меѓутоа, нивната врска им одолеа на злобните коментари. Славниот италијански моден дизајнер Роберто Кавали (80) покрај импресивната модна кариера, има и богат љубовен живот. Тој се женеше двапати досега и доби вкупно пет деца.

Фото: Профимедиа

Иако навлезе во деветтата деценија од животот, тој ужива во романсата со 47 години помладата избраничка, Лина Нилсон. Модниот могул, чие богатство се проценува на 500 милиони долари, се впушти во врската со Лина во 2018 година. Парот често одмара на луксузните дестинации, пловејќи со јахта, а нивните заеднички и страствени моменти папараците редовно ги забележуваат.

Фото: Профимедиа

Роберто на својата љубена често ѝ подарува луксузни подароци, а неодамна се пишуваше и дека тој ѝ купил приватен остров во нејзината родна Шведска, за кој издвоил 2,22 милиони фунти. На островот има четирисобна вила, колиба за лов, базен и остатоци од викиншки пештери, како и терен за голф. Славниот дизајнер претходно имаше проблеми со одењето поради повредата на коленото, а Лина секогаш беше покрај него да му помогне.

Фото: Профимедиа

Се шушкаше и дека парот ќе го изговори судбоносното „да“, но тоа сè уште не се случило.

Поврзани вести

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

ВИДЕО | Ова попладне вкусете ја најчоколадната торта во светот: Сега знаеме каков вкус има чистото совршенство!

Слободен печат

Остави Коментар