20 C
Скопје

Tag : купил

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Роберто Кавали (80) не жали пари за 47 години помладата девојка: За нејзиниот роденден тој ѝ подарил остров!

Слободен печат
Поради огромната разлика во годините, сите им предвидуваа крај на врската. Лина ја нарекоа спонзоруша бидејќи е во врска со Роберто Кавали кој според годините...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО I Каков среќник! Купил куќа полна ѓубре, а во неа пронашол богатство вредно 400.000 долари

Слободен печат
Домот на ексцентричната пијанистка која како хрчак ја затрупувала својата куќа со ѓубре и кутии, ја купил еден сопственик на продавница за антиквитети во Канада...
Забава Магазин

Брачен пар купил стар железнички вагон и од него направил куќа: Луѓе од цел свет доаѓаат да го видат ова чудо! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Малите куќички се сè попопуларни во САД, од две причини: заштеда на пари и целосна сопственост. Ден и Анабела се уметници, актери, изведувачи, кои сакале...
Еспресо Шоу биз

Вака се решаваат проблемите со комшиите, кога имате пари!

Слободен печат
Пејачот Ед Ширан (28) потрошил нешто повеќе од 4 милиони евра со цел неговите комшии да престанат да се жалат на бучавата која доаѓа од...