Вака се решаваат проблемите со комшиите, кога имате пари! - Слободен печат

Вака се решаваат проблемите со комшиите, кога имате пари!

Пејачот Ед Ширан (28) потрошил нешто повеќе од 4 милиони евра со цел неговите комшии да престанат да се жалат на бучавата која доаѓа од неговата куќа.

Имено, пејачот ги купил сите куќи на неговите комшии, кои ја опкружуваат неговата два милиони евра вредна вила и проблемот го решил така што сега сите имаат добивка. На ова задоволство потрошил околу 4,5 милиони евра, но сега барем може да прави бучава колку што сака.

Ширан, според проценката на Форбс е на петтото место на листата со познати кои најмногу заработиле од јуни 2018 година до јуни 2019 година. Форбс наведува дека Ширан инкасирал 98 милиони евра во тој период, а неговиот вкупен имот е проценет на 142 милиони.

Медиумите прогнозираат дека Ширан до 30-та година ќе стане милјардер, бидејќи само на „Divide“ турнејата може да заработи околу 670 милиони евра.

Пејачот поседува и џиновска куќичка на дрво, сопствено езеро, а својата штала ја претворил во личен паб и ја опремил со одбрана колекција на пива.

Она што на многумина им е непознато е дека Ширан пред славата дури две години живеел како бездомник. Сега е јасно дека животната ситуација му е драстично поинаква, а тој неодамна ја ожени и љубовта на својот живот Чери Сиборн.

Додека тој ужива во своите милиони, вие опуштете се со неговите песни…

Прочитај повеќе

Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

Слободен печат

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Слободен печат

Тајната за прекрасната коса на Џенифер Анистон е во шампон за коњи! (ФОТО)

Слободен печат

Му го скршила срцето, а не стигнал да ја испрати на вечното почивалиште: Тома ѝ испратил букет бели рози и ја напишал најтажната песна! (ВИДЕО)

Слободен печат

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Слободен печат

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

twelve − two =

Прочитај повеќе

Прва фотографија по породувањето: Српската пејачка Сека Алексиќ не ја симнува насмевката од лицето, а погледнете што напиша за малиот Јован! (ФОТО)

Слободен печат

Не сте виделе ваква баба: Има 63 години, а изгледа како да има 23! (ФОТО)

Слободен печат

Девет работи кои ќе ви се случат доколку се впуштите во врска со најдобриот пријател!

Слободен печат

Кој би рекол: Познатиот актер ги допирал, ги гризел…. (ФОТО)

Слободен печат

Марија Шерифовиќ ја преработи една од најубавите песни на Оливер Драгоевиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

Дознајте кој хороскопски знак е вашата сродна душа!

Слободен печат