ширан Archives - Слободен печат

Tag : ширан

Еспресо Шоу биз

Има 22 куќи и 170 милиони фунти на сметка – Ед Ширан ја презема титулата од Адел

Слободен печат
По бројните рекорди кои ги постави во својата кариера, пејачот Ед Ширан неодамна стана сопственик на уште една титула. Имено, тој стана најбогата и најуспешна...
Еспресо Шоу биз

Вака се решаваат проблемите со комшиите, кога имате пари!

Слободен печат
Пејачот Ед Ширан (28) потрошил нешто повеќе од 4 милиони евра со цел неговите комшии да престанат да се жалат на бучавата која доаѓа од...
Еспресо Шоу биз

Познатиот музичар се ожени со другарката од детството

Слободен печат
Ширан во интервју за „iHeartRadio“ говореше за текстот во неговата нова песна која ја снимал со Еминем и 50 Цент – „Remember My Name“, во...
Еспресо Шоу биз

Ед Ширан може да стане милијардер пред да наполни 30 години

Слободен печат
На Ед Ширaн може никогаш повеќе да не му се наметнува да работи, откако стана јасно дека изведувачот на песната „Shape Of You“ може да...