23 C
Скопје

ФОТО | Расплаканиот принц Чарлс: Доказ дека за смртта на родителите никогаш не можете да бидете подготвени

Целата јавност во светот со големо внимание ги следи случувањата кои му претходат на погребот на принцот Филип…

Вчера принцот Чарлс (72) за првпат е виден во јавноста од смртта на неговиот татко, принцот Филип (99). Чарлс во друштво на сопругата Камила, прошета во близина на палатата и ги разгледуваше оставените пораки и подароци од народот во чест на неговиот татко.

72-годишниот принц не можеше да ги сокрие солзите додека ги читаше трогателните пораки, додека гледаше во оставените букети, писма и цртежи, па дури и воени автомобили кои беа наменети за неговиот татко.

Фото: Профимедиа

И додека многумина погодуваат дали сега е моментот кога кралицата Елизабета ќе му го препушти тронот на својот син, тоа изгледа воопшто не допира до принцот Чарлс. Тој не ја крие својата тага, а неговите солзи се чист доказ дека за смртта на родителите никогаш не можеш да бидеш подготвен, дури и доколку тие доживеат 99 години.

Поврзани вести

Наталната карта на Меган Маркл откри сѐ! Затоа таа предизвика проблеми со кралското семејство

Слободен печат

ФОТО: Во мај вакцинација кај Дракула: Лекари со вампирски заби делат бесплатни вакцини

Слободен печат

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Слободен печат

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

ФОТО: Барак Обама тагува: Тежок ден за нас, многу ќе ни недостасува

Слободен печат

По првата доза на „Фајзер“ сѐ уште можете да се заразите со новите соеви на коронавирусот

Слободен Печат

Остави Коментар