Tag : принц

Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Вилијам јавно му го честиташе роденденот на принцот Хари: Љубовта помеѓу браќата е неразделна!

Слободен Печат
По повод 36-от роденден на принцот Хари, денеска на официјалните профили на членовите од кралското семејство се појавија објави со честитки за војводата. View this...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ова е најзгодниот принц на светот: Иако има просечна висина, неговата насмевка ќе ве намами постојано да гледате во него! (ФОТО)

Слободен печат
Шведскиот принц Карл Филип веќе неколку години се наоѓа на самиот врв на листата со најзгодните принцови на светот. Оваа титула уште еднаш ја оправда...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ексцентричниот Принц ја обожавал виолетовата боја, со денови не спиел, а починал од опијат 50 пати посилен од хероин

Слободен печат
Поминаа повеќе од четири години откако почина легендарниот пејач Принц, еден од највлијателните музичари на сите времиња. Почина откако неколку дена пред смртта му се...
Вести Свет

Белгискиот принц позитивен на Ковид-19: Се заразил на забава во Шпанија во време на карантин

Слободен печат
Белгискиот принц Јоаким упати јавно извинување по веста дека учестувал на забава во Шпанија и со тоа ги прекршил карантинските мерки за пандемијата и позитивниот...
Вести Свет Слајдер

Забава во Шпанија скапо го чини белгискиот принц, се заразил во ковид-19

Слободен печат
Внукот на белгискиот крал Филип, принцот Јоаким, се заразил со ковид-19 откако на 26 мај присуствувал на забава во Кордоба, Шпанија, за која шпанските медиуми...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган не сакала да го напуштат кралското семејство, тоа е масло на Хари

Слободен печат
Кога принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) во јануари отстапија од кралските должности, сите ја осудија Меган за таа одлука, но се чини дека...
Забава Магазин

Принцот Хари јасно порача: Викајте ме само Хари!

Слободен печат
Принцот Хари и Меган Маркл службено ќе ги отстапат своите кралски должности на 31 март, а дотогаш имаат уште неколку закажани случувања на кои ќе...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Фигуерас: Хари избега во Канада со Меган за да не ја повтори трагедијата на неговата мајка!

Слободен печат
„Кај Хари преовладуваше чувството на заштита на Арчи и неговата сопруга“, тврди Начо Фигуерас, близок пријател на Војводата од Сасекс во специјална програма на ABC....
Ви Препорачуваме Забава Магазин

На принцот Хари не му е лесно: Мајката на Меган е главна во нивното семејство!

Слободен печат
Светските медиуми пишуваа дека принцот Хари претрпел нервен слом околу божикните празници, но семејството не излезе да ја потврди или демантира оваа информација. Сега пак,...
Вести Свет Слајдер

Кралицата Елизабета за утре закажа кризен состанок со принцот Хари

Слободен печат
Кралицата Елизабета за утре го повика својот внук, принцот Хари, на „кризен состанок” , за да разговара за идните аранжмани за него и неговата сопруга...