4 C
Скопје

Tag : смртта

Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

Нова теорија на смртта на „кралот на рокенролот“: Елвис Присли не умрел од предозирање со дрога, го убила повреда стара 10 години

Слободен печат
Кога Елвис Присли беше пронајден мртов на подот од бањата во неговата куќа во Грејсленд, „летаа“ шпекулации за тоа што го уби. Легендарниот музичар Елвис...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Пет години од смртта на музичкиот гениј Дејвид Боуви: Можеби го нема повеќе, но светот сè уште не го пушта целосно да замине

Слободен печат
Овој 10-ти јануари навршуваат пет години од смртта на Дејвид Боуви. Неговата музика и неговиот стил остануваат незаборавени засекогаш, пишува DW. Шокот во музичкиот свет...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕвездата од „Игра на тронови“ поради анорексија била на работ од смртта

Слободен печат
Актерката Гема Велан (39), која гледачите ја запознаа во серијата „Игра на тронови“, јавно проговори за својата борба со анорексијата. „Тоа е дел од мојот...
Вести Македонија

Во Прилеп одбележани 100 години од смртта на Марко Цепенков

МИА Агенција
Со почит и свежо цвеќе пред неговиот споменик, прилепскиот Центар за култура „Марко Цепенков” ја одбележа 100-годишнината од смртта на својот патрон и на најголемиот...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Додека смртта не не раздели“: Џенифер Лопез и Арми Хамер ги здружија силите во нова акциона комедија

Слободен печат
Ова е храбар избор, бидејќи, поради својата неограничена енергија, и Џеј Ло и Арми доминираат во секое остварување во кое ќе се појават… Џенифер Лопез...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

17 години без Ѓорѓи Колозов

Слободен печат
Денеска се навршуваат 17 години од смртта на легендарниот македонски актер Ѓорѓи Колозов. Многу генерации пораснаа, а новите сè уште растат со „чорбаџи Ѓорѓија“ од...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Последните зборови на овие 7 легенди пред смртта: Вака тие се збогуваа со светот! (ФОТО)

Слободен печат
Нивните последни зборови беа запаметени, исто како и тие самите… Никој навистина не знае што се случува во моментите пред смртта. Можеби навистина целиот живот ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По смртта на Рајко Дујмиќ прекинат спорот за името „Нови фосили“

Слободен печат
Судските инстанци во Загреб ја прекинаа постапката што ја започна неодамна починатиот Рајко Дујмиќ против тројца членови на „Нови фосили“ околу употреба на името на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Три години по смртта – Вдовицата на Хју Хефнер ужива со новото момче

Слободен печат
Вдовицата на Хју Хефнер, Кристал Харис, конечно повторно ја пронајде љубовта, три години по смртта на нејзиниот сопруг, легендата на „Плејбој“, со новото момче по...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат
Длабочината на водата каде што е пронајдена Наја е меѓу 10 и 18 метри и таму имало многу дрвја. Нема знаци за насилна смрт ниту...