Tag : смртта

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

17 години без Ѓорѓи Колозов

Слободен печат
Денеска се навршуваат 17 години од смртта на легендарниот македонски актер Ѓорѓи Колозов. Многу генерации пораснаа, а новите сè уште растат со „чорбаџи Ѓорѓија“ од...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Последните зборови на овие 7 легенди пред смртта: Вака тие се збогуваа со светот! (ФОТО)

Слободен печат
Нивните последни зборови беа запаметени, исто како и тие самите… Никој навистина не знае што се случува во моментите пред смртта. Можеби навистина целиот живот ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По смртта на Рајко Дујмиќ прекинат спорот за името „Нови фосили“

Слободен печат
Судските инстанци во Загреб ја прекинаа постапката што ја започна неодамна починатиот Рајко Дујмиќ против тројца членови на „Нови фосили“ околу употреба на името на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Три години по смртта – Вдовицата на Хју Хефнер ужива со новото момче

Слободен печат
Вдовицата на Хју Хефнер, Кристал Харис, конечно повторно ја пронајде љубовта, три години по смртта на нејзиниот сопруг, легендата на „Плејбој“, со новото момче по...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат
Длабочината на водата каде што е пронајдена Наја е меѓу 10 и 18 метри и таму имало многу дрвја. Нема знаци за насилна смрт ниту...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анџелина Џоли: Смртта на мојата мајка многу ме промени

Слободен печат
„New York Times” по повод Денот на мајките објави емотивна статија, која славната актерка Анџелина Џоли и ја посвети на својата почината мајка Маршелин Бертнар....
Вести Македонија Слајдер

Обвинителството ја истражува смртта на стружанката, која почина од Ковид-19

Основното јавно обвинителство Охрид ја истражува смртаа на 66 годишната стружанка, која е четврта жртва на коронавирусот во земјава. Обвинителството по допрен глас отворило предмет,...
Вести Македонија

Собранието е расположено да финансира 40 години од смртта на Тито

МИА Агенција
Собраниската Комисија за култура денеска на седница ја усвои Предлог-програмата за одбележување јубилеи на значајни настани и истакнати личности во 2020 година која содржи 63...
Еспресо Шоу биз

ОДБРОЈУВААТ ДО СВОЈАТА СМРТ: Сораја и Ана Кораќ се нашле во НОВ ПРОБЛЕМ! (ФОТО)

Слободен печат
Сораја Вучелиќ покрена бизарен тренд – започна да ги наговара своите пријатели да ја инсталираат апликацијата која го одбројува времето до нивната смрт… Одделни лица...
Еспресо Шоу биз

Актерката за последните денови: Ми кажаа да се ПОДГОТВАМ ЗА СМРТТА (ФОТО)

Слободен печат
Речиси една година откако и беше дијагностицирана мултипла склероза, актерката Селма Блер изјави дека и снемало опции да ја ублажи болката и физичките потешкотии поради...