Tag : бидете

Вести Македонија Слајдер

Филипче со порака до колегите: Бидете внимателни, чувајте се!

Горан Наумовски
Колеги, здравствени работници – не заборавајте да се грижите за себе. Јадете доволно, одморајте колку можете и останете во контакт со вашите најблиски. Бидете внимателни,...
Магазин Семејство

Родители бидете внимателни: Каков брак, такво дете!

Слободен печат
Децата не го зајакнуваат бракот. Ако е добар, тој може да стане подобар со децата. Ако е лош, може уште повеќе да се влоши. Стабилните...
Еспресо Жена Магазин Мода

Бидете тренди: Торби кои морате да ги имате (ФОТО)

Слободен печат
Иако, кога станува збор за торбите, фокусот е на мини и микро моделите кои со задоволство ги носат светски познатите блогерки, но мора да признаете...
Еспресо Хороскоп

ХОРОСКОПОТ ВИ ОТКРИВА: Еве што треба да исфрлите од вашиот живот за да бидете СРЕЌНИ!

Анита Митровска
Погрешните уверувања и стравови ве спречуваат да се опуштите и подобро да се насочите кон својата цел. Сигурно веќе знаете дека за да го поправите...
Забава Магазин

Француски град официјално нареди: ЕДНА НЕДЕЛА ЗАДОЛЖИТЕЛНО МОРА ДА БИДЕТЕ ВЕСЕЛИ!

Слободен печат
Градоначалникот на една Општина на западот во Франција потпиша уредба со која им укажа на жителите дека треба да „бидат весели“ недела дена во октомври...
Еспресо Жена Магазин Мода

Повторно на тронот: Сукња број 1 за наредната сезона (ФОТО)

Слободен печат
Модниот свет со многу измешани емоции размислува за плисираната сукња. Овој модел долго време беше надвор од радарот и се сметаше за застарен. Но сега...
Ви Препорачуваме Колумни

Не мора да бидете лојални на власта, но мора да бидете лојални на државата

Ерол Шаќири
Помина прославата на уште еден Илинден кој само ја потврди поделеноста на македонското општество, парадоксално, спротивно од начелата поставени во Манифестот на Крушевската Република на...
Магазин Семејство

Совети за супер-татко: Како да му бидете подобар татко на вашето дете?

Слободен печат
Модерните татковци се трудат рамноправно да учествуваат во животот на детето, уште од првиот ден. Татковците сега ја следат бременоста, присуствуваат на породи, внимаваат на...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Само бидете упорни: Домашен пилинг од кафе кој гарантирано го елиминира целулитот!

Слободен печат
Да, целулит имаат и најдобрите од нас, и да, ниту моделите не се имуни. Но, ние имаме неколку супер трикови кои ќе ви помогнат да...
Еспресо Жена Магазин Мода

Бидете модерни во боите на зајдисонцето (ФОТО)

Слободен печат
Романтичните летни вечери дополнете ги со аксесоари во огнени бои. А за да бидете во чекор со модата изберете ги боите на зајдисонцето. Ви претставуваме...