25.8 C
Скопје

Tag : бидете

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред десет години Парис Хилтон предизвика гнев кај јавноста, а дури денес го објасни натписот на нејзината маица „Престанете да бидете сиромашни“

Слободен печат
Пред десет години пораката од нејзината маица „Престанете да бидете сиромашни“ го обиколи светот и предизвика вистински гнев кај јавноста… Парис Хилтон (40) дури денес...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 21 април: Ќе бидете многу задоволни бидејќи ве очекува подобрување на финансиската ситуација

Слободен печат
Овен Денес наоѓате вистински начин некому да ги покажете своите чувства, без разлика дали станува збор за погледи или само за зборови. Поради добро завршената...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Расплаканиот принц Чарлс: Доказ дека за смртта на родителите никогаш не можете да бидете подготвени

Слободен печат
Целата јавност во светот со големо внимание ги следи случувањата кои му претходат на погребот на принцот Филип… Вчера принцот Чарлс (72) за првпат е...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 12 март: Не плашете се да бидете амбициозни, пред вас стојат многу отворени можности!

Слободен печат
Овен Кај вас сè што има започнато како што треба, започнало поради вашата амбиција. Затоа не плашете се да бидете амбициозни. Во последно време станувате...
Здравје Магазин Магазин слајдер Семејство

Спијте во ладна соба и ќе бидете поздрави

Слободен печат
Често се случува да се будите ноќе, сонот ви е нарушен и неквалитетен. Размислете, можеби во вашата соба е претопло. Температурата на воздухот во зима,...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Бидете внимателни: Плодови кои имаат скриени отровни делови

Слободен печат
Секој човек знае колку е здраво да се јаде овошје и зеленчук и тоа секојдневно. Таквата храна во својот состав изобилува со витамини, минерали и...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Здрави намирници после кои повеќе нема да бидете гладни

Слободен печат
Киселите краставички, јаткастите плодови, јаболката се само еден дел од видовите храна после која нема да посакате друга храна и ситоста ќе трае подолго од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Српската водителка откри како таа и сопругот се заразиле со Корона – Немој да бидете глупави како мене!

Слободен печат
Српската водителка на пријателите на социјалните мрежи им соопштила дека е позитивна на Ковид – 19, но и дека знае кога се заразиле таа и...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Бидете внимателни со нив: 3 хороскопски знаци кои се лоши пријатели

Слободен печат
Некои луѓе имаат квалитети да бидат ваши пријатели и во добро и во зло и навистина никогаш да не ви го свртат грбот. Но, за...
Вести Македонија Слајдер

Филипче со порака до колегите: Бидете внимателни, чувајте се!

Горан Наумовски
Колеги, здравствени работници – не заборавајте да се грижите за себе. Јадете доволно, одморајте колку можете и останете во контакт со вашите најблиски. Бидете внимателни,...