• чарлс

Меган и Хари ги очекуваат лоши вести: Принцот Чарлс подготвува драстичен потег поврзан со кралската каса

Како што се шпекулира низ британските медиуми, на Меган Маркл и принцот Хари не им претстои сјаен период, доколку навистина се случи тоа што се шпекулира. Кралскиот биограф Анџела Левин сподели со јавноста дека принцот Чарлс планира драстично да ги намали трошоците со цел да заштеди пари во корист на монархијата, а тоа значи дека …

Меган и Хари ги очекуваат лоши вести: Принцот Чарлс подготвува драстичен потег поврзан со кралската каса Read More »