ФОТО | Најубавата жена на светот ќе глуми покрај Милош Биковиќ во „Јужен ветар“

Instagram
Милош Биковиќ / Фото: Инстаграм

Моника Белучи и Вилијам Болдвин ќе играат во втората сезона на хит-серијата „Јужен ветар“.

Една од најубавите жени на светот и познатиот холивудски заводник ќе се приклучат на тимот на акциониот трилер „Јужен ветар“ во режија на Милош Аврамовиќ, пишува српски „Информер“.

Фото: Профимедиа

Покрај Моника и Вилијам, во ова остварување ќе глуми и американскиот актер Мајкл Медсен, кога публиката го памети од филмовите на Тарантино „Убиј го Бил 2“ и „Улични кучиња“.

Продолжението на српскиот хит „Јужен Ветер“ ги руши сите рекорди: 200.000 гледачи за само една недела

– Исклучително ми е драго што Вилијам Болдвин и Мајкл Медсен ќе бидат дел од серијата „Јужен ветар“. Ова е првпат по долги години толку големи и признати холивудски ѕвезди да учествуваат во некој српски проект. Соработката со нив е првиот чекор кон тоа да биде сосема нормално во иднина светските ѕвезди да се појавуваат во нашите серии и филмови – вели Аврамовиќ.

Режисерот открива дека холивудските актери веќе потпишале договори, додека преговорите со Белучи се уште се во тек.

– Со Моника наголемо преговараме и би било одлично и таа да биде дел од тимот. Има многу фактори кои ќе мора да се усогласат, како што е терминот на нашето снимање и нејзините обврски. Планирано е да има неколку денови на снимање во Италија и неколку во Србија – рекол режисерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by caraiva. (@caraiva)

Болдвин и Медсон ќе глумат американски агенти во „Јужен ветар“.

– Тие во серијата ќе ги штитат интересите на американската администрација, не само во Србија туку и на Балканот. Планирано е да дојдат во Србија напролет или почетокот на летото и цело време да снимаат овде, најмногу во Белград. Вилијам и Мајкл се добри пријатели и приватно, двајцата се фантастични и за мене е голема чест што ќе бидат дел од нашата екипа – рекол Аврамовиќ.

Видео на денот