• јужен ветар

ФОТО | Најубавата жена на светот ќе глуми покрај Милош Биковиќ во „Јужен ветар“

Моника Белучи и Вилијам Болдвин ќе играат во втората сезона на хит-серијата „Јужен ветар“. Една од најубавите жени на светот и познатиот холивудски заводник ќе се приклучат на тимот на акциониот трилер „Јужен ветар“ во режија на Милош Аврамовиќ, пишува српски „Информер“. Покрај Моника и Вилијам, во ова остварување ќе глуми и американскиот актер Мајкл …

ФОТО | Најубавата жена на светот ќе глуми покрај Милош Биковиќ во „Јужен ветар“ Read More »