20 C
Скопје

ФОТО | Енди Мекдауел веќе не користи боја за косата: Не се запуштив, едноставно така ми се допаѓа!

Актерката секогаш го негувала природниот изглед. Таа тврди дека никогаш не подлегнала на пластичните операции, а сега престанала и да користи боја за косата, бидејќи, како што вели, задоволна е од изгледот.

Актерката Енди Мекдауел (62) остана запаметена по гламурозните изданија од црвениот тепих. И денес таа со својот изглед привлекува големо внимание, иако ја помина 60-та година од животот. Во изминатите неколку месеци таа прилично го променила игледот.

Фото: Профимедиа

Таа престанала да посетува фризер откако започна пандемијата на коронавирусот. Енди својот нов имиџ го покажа за време на гостувањето кај актерката и водителка Дру Баримор (45). Сега таа има седа коса, а нејзините обожаватели се согласија дека одлично и одговара.

„Можеби повторно ќе ја обојам косата, но во моментов ми се допаѓа оваа нијанса. Ќерките ми рекоа дека не изгледам најдобро со седата коса. Но, на мене ми се допаѓа и престанав да ја бојам косата. Не мислам дека сум се запуштила воопшто“, раскажа актерката.

Фото: Профимедиа

Актерката секогаш го негувала природниот изглед, а тврди и дека никогаш не правела естетски операции.

„Задоволна сум сама со себе. Мислам дека не ми се потребни никакви операции“, изјави Енди која во моментот глуми во серијата „Mr. Mayor“.

Фото: Профимедиа

Поврзани вести

ФОТО | Се вакцинираше актерката Џенифер Анистон: Јас сум привилегирана

Слободен печат

ВИДЕО | Готова за три минути: Апаратите за пица кои ги шокираа Италијаните

Слободен печат

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

Остави Коментар