ФОТО | Елена Велевска ужива во Дубаи: Пејачката ја покажа сета раскош

Елена Велевска во Дубаи
Фото: Инстаграм, Елена Велевска

Познатата македонска пејачка Елена Велевска ужива во магијата на Дубаи. Пејачката деновиве престојува во овој, како што го нарекуваат магичен град, а со своите следбеници сподели дел од раскошните и велелепни зданија.

Елена Велевска во Дубаи
Фото: Инстаграм, Елена Велевска

На една од фотографиите што ја објави на својот инстаграм-профил, Велевска облечена во модерен фустан со животински дезен напишала:

„Животот е посебен за посебни луѓе“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena Velevska (@evelevska)

Елена во текот на својот престој во Дубаи, била во локал кој пружа импозантен поглед на највисоката зграда во светот, Бурџ Калифа.

Воедно, на една од фотографиите, Елена објави и дека цел месец април ѝ е исполнет со настапи. Обожавателите на атрактивната пејачка ќе имаат можност да уживаат во нејзините изведби.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena Velevska (@evelevska)

ВИДЕО | Елена Велевска скршена и низ солзи: Останав борец и покрај сите порази

Елена Велевска рекламира парфем, но погледот ќе ви „забега“ на друго место! (ФОТО)

 

Видео на денот