20 C
Скопје

ФОТО | Аделина Тахири Марков го прослави 29 роденден во својот дом: Многу балони и изненадувања од нејзиниот сопруг и синот Јон

Нашата позната пејачка Аделина Тахири, на својот инстаграм – профил објави прекрасни фотографии направени во нејзиниот дом по повод 29 роденден кој го прослави вчера (4 април) со своето семејството.

Почитувајќи ги мерките за заштита од коронавирусот пејачката се одлучи за интимна семејна прослава со нејзиниот сопруг, познатиот адвокат и бизнисмен Серјожа Марков.

Веруваме дека главен гостин за роденденската забави бил и прекрасниот Јон, синот на Аделина и Серјожа, кој веруваме му помогнал на својот татко во организирањето на роденденското изненадувањето.

instagram/printscreen
instagram/printscreen

Домот бил исполнет со многу балони, цвеќе, слатки и прекрасна роденденска торта.


Аделина го покажа и подарокот од култниот бренд за рачни часовници, препознатлив по луксузниот дизајн –  „Ролекс”, подарок од нејзиниот сопруг.

Поврзани вести

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

ВИДЕО | Ова попладне вкусете ја најчоколадната торта во светот: Сега знаеме каков вкус има чистото совршенство!

Слободен печат

Остави Коментар