Tag : аделина тахири

Еспресо Шоу биз

АДЕЛИНА ТАХИРИ објави ФОТОГРАФИЈА со која ќе ве остави без здив (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Пејачката од Скопје, Аделина Тахири навистина знае како да ги привлече нејзините обожаватели. Во објавена фотографија на Инстаграм, таа се појавува како никогаш досега, облечена...
Еспресо Шоу биз

Сопругот на АДЕЛИНА ТАХИРИ фотографиран во друштво на ПОЗНАТА ПЕЈАЧКА (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката од Македонија Биг Мама е позната по нејзиниот позитивен карактер, но и многу сакана личност каде и да се појави. Врз основа на една...
Еспресо Шоу биз

Аделина Тахири сподели интимни моменти со нејзиниот сопруг (ВИДЕО)

Слободен печат
Пејачката од Скопје, Аделина Тахири и нејзиниот сопруг Серјожа Марков, вчера заедно присуствуваа на забава од каде пејачката постојано објавуваше слики и видеа. Едно од...
Еспресо Шоу биз

Џеј пееше на првиот роденден на синот на пејачката Аделина и адвокатот Сержоја (ВИДEO)

Слободен печат
Со торта на пет ката, богата трпеза и скапо шампанско синоќа познатата албанска пејачка Аделина Тахири и сопругот, познатиот скопски адвокат Сержоја Марков го прославија...
Еспресо Шоу биз

Ех да имаш мајка како Аделина Тахири (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Пејачката од Скопје, Аделина Тахири, вчера го прослави првиот роденден на нејзиниот син. Преку Инстаграм, прекрасната Аделина објави нејзина слика со малиот Јон Марков од...
Еспресо Шоу биз

Аделина Тахири има два-три збора за нејзиниот сопруг Серјожа Марков (ФОТО)

Слободен печат
Таа изгледа среќна покрај личноста на нејзиното срце. Аделина Тахири е една од најпознатите, најпосакуваните и најкоментираните пејачки во жолтиот печат. Таа е барана и...
Еспресо Шоу биз

Аделина Тахири, се поубава и пожешка (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката од Скопје, Аделина Тахири продолжува со објавување на слики од плажа, но и од нејзиниот секојдневен живот во нејзиниот профил на Инстаграм. Мајка на...
Еспресо Шоу биз

Луксузниот одмор на Аделина Тахири во Африка, пејачката објави и приватни слики (ФОТО)

Слободен печат
Одморот на Аделина Тахири секако нема да биде поинаков од луксузниот живот што го живее. Познатата пејачка од Скопје само што го почна одморот далеку...
Еспресо Жена Магазин Шоу биз

Аделина Тахири, жена со префинет стил (ФОТО)

Слободен печат
Аделина Тахири, е едно од најкоментараните имиња во албанската и македонската естрада. Иако не-многу активна на музичката сцена, Аделина стои на врвот на жолтиот печат...