Фановите загрижени се прашувааат што и се случило на Кејт Мос (ФОТО)

Фото: Профимедиа

Изгледот на поранешниот супермодел Кејт Мос уплаши многумина…

Таа некогаш важеше за една од најзгодните манекенки со необична убавина, а денес, како што велат, нема ниту сенка од таа жена.

Кејт Мос е фотографирана во Лос Анџелес, а токму овие фотографии предизвикаа вистинска лавина од коментари. На нив поранешната манекенка изгледа непрепознатливо.

Фото: Профимедиа

Неуредна коса и уморно и испиено лице, нешто на што не се навикнати. Фановите се загрижени и се прашуваат што и се случило.

„На нејзиното лице се гледа дека е несреќна“, коментираше еден фан.

Фото: Профимедиа

„Дали нешто навистина ја мачи или имала само лош ден, не знаеме, но дефинитивно изгледа многу лошо“, гласи друг коментар.

Манекенката често имаше проблем со алкохолот и наркотиците, но во последно време често објавуваше дека сега живее сосема поинаков живот и дека подолго време е „чиста“.

Фото: Профимедиа

Нејзината убавина е вонвременска, па така како и сите луѓе во светот можеби и таа имала само лош ден.

Видео на денот