12 C
Скопје

Фановите загрижени се прашувааат што и се случило на Кејт Мос (ФОТО)

Изгледот на поранешниот супермодел Кејт Мос уплаши многумина…

Таа некогаш важеше за една од најзгодните манекенки со необична убавина, а денес, како што велат, нема ниту сенка од таа жена.

Кејт Мос е фотографирана во Лос Анџелес, а токму овие фотографии предизвикаа вистинска лавина од коментари. На нив поранешната манекенка изгледа непрепознатливо.

Фото: Профимедиа

Неуредна коса и уморно и испиено лице, нешто на што не се навикнати. Фановите се загрижени и се прашуваат што и се случило.

„На нејзиното лице се гледа дека е несреќна“, коментираше еден фан.

Фото: Профимедиа

„Дали нешто навистина ја мачи или имала само лош ден, не знаеме, но дефинитивно изгледа многу лошо“, гласи друг коментар.

Манекенката често имаше проблем со алкохолот и наркотиците, но во последно време често објавуваше дека сега живее сосема поинаков живот и дека подолго време е „чиста“.

Прочитајте и...  ФОТО | Кралицата Летиција, Џејми Ли Кертис и Александра Гранд: Познати дами кои не се срамат од седите влакна
Фото: Профимедиа

Нејзината убавина е вонвременска, па така како и сите луѓе во светот можеби и таа имала само лош ден.

Поврзани вести

Највисокиот коефициент на интелегенција не е измерен ниту кај Илон Маск или Стив Џобс туку кај жена по име Мерилин

Слободен печат

ФОТО | Миа Костова брутално искрена: Ролката ми е од Зара, а сакото од Бит пазар – Стил имаш или немаш, Шанел не те спасува

В.Т.

ФОТО | Од затвор директно на светките модни писти: Џереми Микс со наследникот кој е негова копија

Слободен печат

ФОТО: Брендот „Гучи“ им „објави војна“ на плагијаторите

Слободен печат

ФОТО | Кралицата Летиција, Џејми Ли Кертис и Александра Гранд: Познати дами кои не се срамат од седите влакна

Слободен печат

Канје Вест побарал од Ким да не биде присутна додека поминува време со децата: Дали Кардашијан се согласила на тоа?

Слободен печат

Остави Коментар