Европскиот шампион реди порази (ВИДЕО) - Слободен печат

Европскиот шампион реди порази (ВИДЕО)

По поразот со 3:2 од Борусија Дортмунд, играчите на германскиот менаџер Јурген Клоп претрпеа нов пораз овојпат од шпанскиот клуб.

Друг интересен факт е дека Шпанците успеаја да триумфираат со фудбалер помалку на теренот откако Јорис Нијанон беше исклучен во 76 минута.

На овој дуел видовме и еден несекојдневен момент кога се во прашање тест средбите поради груб прекршок над Јасер Ларуци.

Нолито (37) и Алехандро Поцо постигнаа голови за Андалузијците, а Дивок Орижи (44) реализираше за англискиот гигант.

Тоа беше четврти последователен успех за Севиља во контролните средби, а следниот меч ќе го играат против Хофенхајм на 3 август.

Редси пак се соочуваат со Спортинг Лисабон на македонскиот репрезенативец Стефан Ристовски на 25 јули.

Прочитајте и...  Уште еден доказ дека Погба сака да го напушти Јунајтед!?

Во тек се и мечевите од Интернационалниот куп на шампионите каде што настапуваат врвни клубови како Реал Мадрид, Баерн од Минхен..

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет − 9 =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат