Tag : спортинг лисабон

Спорт Фудбал

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат
Нани може да се пофали дека го носел дресот на едни од најголемите фудбалски екипи како Манчестер јунајтед, Валенсија, Лацио, Спортинг Лисабон, но патот до...
Спорт Фудбал

Покетино ќе му биде ривал на Ристовски во Португалија!?

Слободен печат
Аргентинскиот тренер кој минатата година доби отказ во Тотенхем, според португалскиот медиум „Рекорд“ е најсериозен кандидат за клупата на Бенфика од Лисабон, градскиот ривал на...
Спорт Фудбал

Ристовски со асистенција за уште поубав гол на Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 28 коло во најсилното португалско првенство кое се игра исто така пред празни трибини се соочуваат Белененсеш и Спортинг. Лисабонските „лавови“...
Спорт Фудбал

Михајловиќ бара од УЕФА да го исфрли Спортинг на Ристовски од Европа!?

Слободен печат
Тренерот на Болоња вели дека доби само мал дел од три милиони евра колку му должат и дека ќе оди до крај во борбата за...
Спорт Фудбал

Михајловиќ за 12 дена работа доби три милиони евра

Слободен печат
Српскиот фудбалски тренер кој боледува од леукемија е побогат за три милиони евра. Синиша Михајловиќ овие пари ги доби како отштета од страна на португалскиот...
Спорт Фудбал

Човекот кој го откри Роналдо: Имав проблеми во Португалија бидејќи го споредив со две фудбалски божества

Слободен печат
Кристијано Роналдо уште како тинејџер влезе во сениорскиот фудбал и тоа во дресот на Спортинг Лисабон. Прв негов тренер во сениорска конкуренција му беше славниот...
Спорт Фудбал

Сè започна со мајсторија: Првиот гол на Роналдо во сениорската кариера! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кристијано Роналдо во сениорската кариера постигна досега 725 голови на официјалните натпревари. За лисабонските „лавови“ одигра 31 натпревар, беше стрелец на пет голови пред да...
Магазин Магазин слајдер Спорт Сцена Фудбал

Стефан Ристовски од Лисабон: Сопругата и синот ми се на безбедно во Скопје, кога ќе заврши пандемијата ќе отворам шампањско!

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на целата наша планета и поради тоа повеќето од нас сме веќе со недели или месеци затворени во своите...
Спорт Фудбал

Ристовски ќе добие нов договор и намалување од 40 проценти на платата

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски се очекува во најскоро време да потпише нов договор со Спортинг Лисабон. Но, додека чека официјално да биде ставен потпис на...
Спорт Фудбал

Лисабонските „лавови“ со нов договор за Ристовски!?

Слободен печат
Како што информира португалскиот веб портал „record.pt“, пандемијата на коронавирусот не ги менува плановите на лисабонските „лавови“. Изворот вели дека Спортинг Лисабон ќе ја активира...