• Севиља

Пропадна договорот: Иско нема да направи трансфер во Унион Берлин

Откако Иско на крајот на декември го раскина договорот со Севиља, играчот за врска во нападот е во потрага по нов клуб, а сега интерес за него покажаа два клубови од Бундес лигата. Имаше информации дека Иско би можел да го облече дресот на Унион Берлин, но денеска овој клуб ја информираше јавноста дека нема …

Пропадна договорот: Иско нема да направи трансфер во Унион Берлин Read More »