10 C
Скопје

Tag : Севиља

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Севиља ја прескокна Барселона на табелата во Ла Лига

Слободен печат
Фудбалерите на Севиља во Памплона ја совладаа домашната Осасуна со 2:0 во последниот натпревар од 24. коло во Ла Лига. Гостите поведоа со голот на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Халанд шоу во Севиља, „Старата дама“ ќе брка негатива на реваншот!

Слободен печат
Вечерва Лигата на шампионите ни донесе нови натпревари од осминафиналето, по првите 90 минути Борусија Дортмунд славеше на гостувањето кај Севиља со 2:3, а Порто...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Севиља го прифати „подарокот“ од Умтити, Барселона ќе брка два гола негатива во реваншот

Слободен печат
Фудбалерите на Севиља со 2:0 ја совладаа Барселона во првиот полуфинален дуел во шпанскиот кралски Куп. Иака стрелци на головите беа Кунде и Ракитиќ, главен...
Спорт Фудбал

Капитенот на Аталанта се сели во Севиља

Слободен печат
Папу Гомез, капитенот на Аталанта кој влезе во војна со тренеро Џанпјеро Гасперини, од денеска е играч на Севиља. Повеќе извори од Шпанија и Италија...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Атлетико не се шегува, ја „спакува“ и Севиља

Слободен печат
За разлика од Реал Мадрид кој често кикснува во Ла Лига оваа сезона, градскиот ривал максимално ги користи подароците и граби кон титулата. Лидерот на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Прекрасен лоб од 20 метри во Шпанија, но во сопствената мрежа!

Слободен печат
Едно возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Севиља и Реал Сосиедад во рамките од 18 коло во шпанската „Ла Лига“ исполнето со четири погодоци (2:2)....
Спорт Фудбал

Диего Коста не смее да потпише за три клуба, во спротивно ќе плати 25 милиони евра!

Слободен печат
Вториот „мандат“ на Диего Коста во Атлетико Мадрид завршува на неславен начин. Искусниот напаѓач падна во втор план кај тренерот Диего Симеоне, а денешните информации...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Кадиз е хит во Шпанија, го победи Реал, а сега и Барса!

Слободен печат
Каталонскиот клуб го претрпе и четвртиот пораз сезонава овојпат на гостувањето кај Кадиз со резултат 2:1. Уште во осмата минута домаќините дојдоа во водство преку...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Каква среќа за „кралевите“, лоша реакција на голманот Боно!

Слободен печат
Реал Мадрид после три натпревари во низа без победа во најквалитетната шпанска лига повторно слави три бода и тоа доста среќно на гостувањето во Севиља...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Нејмар го урна Манчестер јунајтед во „Театарот на соништата“!

Слободен печат
Вечерва во дербито на петтото претпоследно коло од групната фаза во фудбалската Лига на шампионите, на „Олд Трафорд“, ПСЖ славеше со резултат 1:3 против Манчестер...