Tag : Интернационален Куп на Шампиони

Спорт Фудбал

Јуве и Роналдо на „колена“: Еве зошто Атлетико го плати 126 милиони евра! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска на „Френдс“ арената во Стокхолм (Шведска) екипата на Атлетико Мадрид славеше со минимален резултат 2:1 (2:1) против составот на Јувентус. Сите голови беа реализирани...
Спорт Фудбал

Малдини трагичар, Јунајтед славеше на пенали (ВИДЕО)

Слободен печат
Јунајтед во Кардиф беше подобар од „росонерите“ во пенал серијата, но и покрај победата не успеа тимот од „Олд Трафорд“ да ја освои титулата во...
Спорт Фудбал

РЕАЛ ПОНИЖЕН: 10 голови и два црвени картони во „пријателски“ меч (ВИДЕО)

Слободен печат
Интересен е и податокот што после првото полувреме Атлетико водеше против Реал со високи 5:0 на стадионот „Ист-Ратерфорд“ во Њу Џерси. Двете екипи се наоѓаат...
Спорт Фудбал

И Тотенхем не може да го запре Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат
Јунајтед поведе во 21 минута од средбата, Переира убаво го пронајде францускиот интернационалец Марсијал кој го матираше Газанига за водство. Покетино и Солскјер им дадоа...
Спорт Фудбал

Европскиот шампион реди порази (ВИДЕО)

Слободен печат
По поразот со 3:2 од Борусија Дортмунд, играчите на германскиот менаџер Јурген Клоп претрпеа нов пораз овојпат од шпанскиот клуб. Друг интересен факт е дека...
Спорт Фудбал

Кејн го победи Јувентус од пола терен! (ВИДЕО)

Слободен печат
Претходно објавивме дека на истиот турнир, но во САД Реал загуби од Баерн, а Арсенал ја оправда фаворитската улога против Фиорентина. И за двете екипи...
Спорт Фудбал

Зидан му порача на Бејл: Оди си, подобро за нас!

Слободен печат
Иако беше во составот, францускиот стратег на „кралевите“ не сметаше на услугите на велшкиот интернационалец Бејл во поразот од 1:3 на Интернационалниот куп на шампионите...
Спорт Фудбал

Не помага ниту Азар, Реал немоќен против Баерн (ВИДЕО)

Слободен печат
Реал предводен од тренерот Зинедин Зидан не тргна најдобро ниту во летните подготовки, а францускиот стратег повторно не сметаше на услугите на Велшанецот Герет Бејл....