• стефан ристовски

Адеми и Ристовски ги продолжуваат квалификациите за ЛШ со Динамо

Хрватскиот шампион Динамо Загреб славеше и во реванш натпреварот против Омонија од второто квалификациско коло за пласман во Лигата на шампионите. Овој пат Динамо победи на Кипар со минимални 1:0, а единствениот гол го постигна Лука Менало во 79 минута и со вкупен резултат 3:0 ги продолжува квалификациите за пласман во групната фаза во ЛШ. …

Адеми и Ристовски ги продолжуваат квалификациите за ЛШ со Динамо Read More »