13 C
Скопје

Tag : стефан ристовски

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Адеми и Ристовски со „петарда“ до шампионскиот трофеј во Хрватска

Слободен печат
Фудбалерите на Динамо Загреб ја освоија четвртата последователна титула шампион на Хрватска откако ја совладаа Риека со 5:1 на гостински терен во мечот од 33....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Крај за Адеми и Ристовски, Јунајтед за финале против Рома!

Слободен печат
Вечерва ги дознавме сите учесници во полуфиналето на Лига Европа, тие се Рома, Манчестер јунајтед, Арсенал и Виљареал. Рома триумфираше на првиот меч како гостин...
Спорт Фудбал

Лига на Европа: Адеми и Ристовски се надеваат на чудо во Шпанија

Слободен печат
Аријан Адеми и Стефан Ристовски со нивниот Динамо Загреб му гостуваат на Виљареал и иако имаат негатива од првиот натпревар, се надеваат дека на крајот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО I Лига на Европа: Пеналот кобен за Адеми и Ристовски, Јунајтед со едната нога во полуфинале

Слободен печат
Динамо Загреб за кого настапуваат македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски, е поразен со 0:1 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на Европа....
Спорт Фудбал

Адеми и Ристовски против Виљареал бркаат полуфинале во Лига Европа

Слободен печат
Денеска ќе се играат првите натпревари од четвртфиналето во фудбалската Лига Европа, за нас секако најинтересно е новиот настап на Динамо Загреб во чии редови...
Спорт Фудбал

Ристовски: Ова е поттик за понатаму, не смееме тука да запреме

Слободен печат
Македонија ја слави големата победа над првиот фаворит во групата Германија од 1:2 вчера во Дуизбург во рамките од квалификациите за Светското првенство. И Стефан...
Спорт Фудбал

Ристовски: Пандев е како Ибрахимовиќ – би сакал да се вратам во Италија!

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец во интервјуто за „Калчомеркато“ зборува за историскиот пласман на Европското првенство, за македонскиот фудбал, амбициите со неговиот клуб Динамо Загреб.. Стефан Ристовски вчера...
Спорт Фудбал

Лига Европа: Адеми и Ристовски за полуфинале против Виљареал

Слободен печат
Денеска со жрепка во Нион ги дознавме и четвртфиналните парови во фудбалската Лига Европа, Динамо Загреб на македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски добија...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Крај за Тотенхем, Ристовски и Адеми во четвртфиналето на Лига Европа!

Слободен печат
Се дознаа вечерва првите патници во четвртфиналето на Лига Европа, тие се Арсенал, Динамо Загреб, Гранада и Рома. И покрај триумфот на првиот натпревар од...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Адеми и Ристовски нокаутирани од Хари Кејн во Лигата на Европа

Зоран Спасоски
Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски доживеа пораз од 2:0 со нивниот Динамо Загреб во првиот осминафинален натпревар во Лигата на Европа. Динамо е...