Еден од најталентираните македонски фудбалери останува во ФК Работнички

Методи Максимов и спортскиот директор на ФК Работнички, Горан Станковски/Фото: fkrabotnicki.com

Спортскиот директор на клубот Горан Станковски е задоволен што Максимов ја обнови соработката со Работнички.

Еден од најталентираните македонски фудбалери, Методи Максимов, останува во дресот на „романтичарите“ до 2024 година.

Тој потпиша нов договор и ќе остане дел од прволигашкиот клуб и во наредниот период.

– Раководството на клубот покрај ангажманот на нови засилувања, максимално е фокусирано и на соодветна грижа за фудбалерите кои се нашето богатство и клупска иднина. Во таа насока, среќни сме што ја обновивме соработката со Методи Максимов. Тој е еден од најталентираните македонски фудбалери, младински репрезентативец и веруваме дека е светла иднина на клубот – вели Станковски.

– Чест ми е што го носам дресот на Работнички. Во овој клуб се изградив како фудбалер и ја добив шансата да се наметнам и благодарен сум за тоа. Се надевам дека во иднина ќе оствариме уште многу заеднички успеси – рече Максимов.

Официјално: Баџие и Дарбо се новите „романтичари“

Видео на денот