• горан станковски

Бразилецот Рафаел Гоес, ново засилување за Работнички

Бразилскиот фудбалер Рафаел Гоес да Силва е нов фудбалер на Работнички. Тој стави потпис на договор со клубот и треба да ја засили конкуренцијата во средниот ред. Гоес ја поминал школата на славниот бразилски клуб Фламенго, а Работнички е негов прв клуб во Европа. – Потпишавме договор со бразилскиот интернационалец Рафаел Гоес да Силва. Има …

Бразилецот Рафаел Гоес, ново засилување за Работнички Read More »