10.8 C
Скопје

Доаѓа новиот трилер „Hitman’s Wife Bodyguard“ со Рајан Рејнолдс, Селма Хајек и Семјуел Л. Џексон

Обожавателите на холивудски трилери ќе имаат шанса да уживаат во нов филм со одлична актерска екипа. Имено, вчера излезе официјалниот трејлер за новиот холивудски блокбастер „Hitman’s Wife Bodyguard“.

Откако беше објавен трејлерот за претстојниот филм, а за само еден ден го погледнале повеќе од 1,3 милиони луѓе.

Во главните улоги се Рајан Рејнолдс, Сeлма Хајек и Семјуел Л. Џексон, а филмот треба да започне да се прикажува во кината ова лето.

Најсмртоносната двојка во светот – телохранителот Мајкл Брајс (Рејнолдс) и платениот убиец Дариус Кинкајд (Џексон) се враќаат во друга смртоносна мисија.

Сè уште без дозвола и под лупа, Брајс е присилен на акција од уште понестабилната сопруга на Дариус, познатата меѓународна измамничка Соња Кинкајд (Хајек).

Додека Брајс го водат неговите двајца најопасни заштитници, триото ќе се заплетка во глобален заговор за наскоро да сфатат дека сите тие стојат помеѓу Европа и одмаздоубивиот и моќен лудак (Антонио Бандерас).

Во филмот ќе се појават и Морган Фримен, Ребека Рајт, Френк Грило, Алис Мекмилан и многу други.

Поврзани вести

ФОТО | Провокативни кадри: Карлеуша покажа зошто има толку следбеници на Инстаграм

Слободен печат

Девојка на „ТикТок“ снима содржина што е вообичаена во Америка, но навредлива во Русија

Слободен Печат

ВИДЕО | Настап полн емоции – Васил Гарванлиев настапи на првото полуфинале на Евросонг

Слободен печат

Ема Вотсон стави крај на молкот: Актерката се огласи на „Твитер“ за гласините за нејзината веридба

Слободен Печат

Прво починала нејзината голема љубов, а подоцна и таа добила страшни вести: Животната приказна на актерката крие потресни детали

Слободен печат

ФОТО | За жал тие се уште се достапни на интернет: Фотографии за кои Викторија Бекам би платила да бидат избришани од сеќавањата

Слободен печат

Остави Коментар