Џенифер Анистон последните 80 долари ги потрошила на аудицијата за „Пријатели“ – Улогата ја издигна во Холивуд, а денес е една од најплатените актерки (ФОТО)

Славната актерка за малку ќе се откажала од актерската кариера кога последните пари ги потрошила на сет фотографии со кои се појавила на аудицијата за серијата која ја прослави…

Фото: Инстаграм

Американската актерка и продуцент Џенифер Анистон (51) имала само 80 долари на сметката и речиси се откажала од својата актерска кариера, пред да ја добие улогата на својот живот во серијата „Пријатели“, со која се прослави и стана холивудска ѕвезда.

Фото: Принтскрин/Јутјуб

Имено, Џенифер е денес една од најплатените актерки во Холивуд, а некогаш преживувала благодарение на тоа што работела како келнерка и продавачка на сладолед.

Фото: Инстаграм

Како 25-годишна девојка во 1994 година одлучила да оди на аудиција за улогата на Рејчел Грин, која ја доби и потоа животот и се промени.

Прочитајте и...  Никој не ја препозна Ријана: Го покри цело лице, но тетоважите ја издадоа!
Фото: Принтскрин/Јутјуб

Своите последни 80 долари ги потрошила на сетот фотографии со кои се пријавила на аудицијата за серијата, а по добиената улога се стекнала со милиони долари.

Фото: Профимедиа

– Бев келнерка две ипол години, а работев и како продавачка на сладолед. Одев на бројни аудиции, но ништо не ми одеше од рака – откри Џенифер.

Фото: Инстаграм

Нејзиното богатство денес се проценува на 300 милиони долари, таа на почетокот на снимањето на серијата добивала по 20.000 долари по епизода, а до крајот на 10-та сезона заработувала по еден милион долари по епизода.

Фото: Профимедиа

16 години по завршувањето на снимањето, Џенифер и нејзините колеги и денес заработуваат околу 20 милиони долари од репризирањето на серијата ширум светот поради авторските права.

Прочитајте и...  ФОТО: Тамара Тодевска повторно воодушевува со нејзиниот изглед
Фото: Профимедиа

Да се потсетиме, со влегувањето во холивудскиот свет, таа го запозна и се омажи за еден од најпопуларните актери во светот Бред Пит (56) со кој беше во брак од 2000 до 2005 година, а обожавателите и денес навиваат поранешниот златен пар повторно да биде заедно.

Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Никој не ја препозна Ријана: Го покри цело лице, но тетоважите ја издадоа!

Слободен Печат

Немате 500 евра во џеб, а носите брендирана облека: Марија Шерифовиќ без влакна на јазикот!

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО: Бодибилдер се ожени со секс кукла – Се запознале во бар, а после 8 месеци „врска“ ја запросил

Слободен Печат

ФОТО: Уна Чолиќ, Миа Бјелогрлиќ, Ела Дворник… Погледнете какви ќерки имаат познатите личности од Балканот

Слободен печат

ФОТО: Тамара Тодевска стави нова тетоважа, овојпат не е стих од химната…

Ирена Трајкова

ВИДЕО: Зошто се расплака Дуа Липа?

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian