3 C
Скопје

Tag : аудиција

Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Анистон последните 80 долари ги потрошила на аудицијата за „Пријатели“ – Улогата ја издигна во Холивуд, а денес е една од најплатените актерки (ФОТО)

Слободен печат
Славната актерка за малку ќе се откажала од актерската кариера кога последните пари ги потрошила на сет фотографии со кои се појавила на аудицијата за...
Вести Култура

Започнува аудицијата за нови членови на Детскиот фестивал „Поточиња“

Слободен печат
Секое дете на возраст од 5 до 10 години, што сака да биде дел од претстојното 17-то издание „Поточиња 2020″ потребно е да подготви една...
Забава Магазин

„Ѕвезда број 1“ – Време е за најголемата аудиција во Скопје

Слободен печат
После обиколката на неколку поголеми градови во нашата земја, од каде веќе ги имаме и првите одлични кандидати кои продолжуваат понатака во „Ѕвезда број 1“,...