Дедо и баба станаа хит кога покажаа како пијат алкохол во гаража за време на карантинот (ВИДЕО)

На многумина седењето затворени дома им паѓа многу тешко, но овие баба и дедо нашле одличен начин за забава во изолацијата.

Тие двајца се одлучија да постават нов предизвик за креативно пиење на алкохол, а и сами го снимија нивниот пример.

Тие лименките со пиво ги прицврстија на автоматската врата од гаражата и ја активираа. Како вратата се отвараше, така пивото почна да тече, а тие да пијат. На крајот излезе дека повеќе се натопија отколку што испија, но се чини дека им беше многу забавно.

Тие покренаа предизвик наречен “covidchugchallenge” со кој ги повикаа и другите луѓе да испратат свои видеа, но и да донираат пари во борбата против коронавирусот.

 

Прочитајте и...  Весна Петрушевска пресреќна што се враќа на сцената: Да се вратиме во театар и да си ја ослободиме душата и мислата

Поврзани вести

Вилијам и Кејт бараат слугинка: Платата предизвика лавина коментари

Слободен печат

ФОТО: Кејтлин Џенер утре ќе го прослави својот 71 роденден или 5 години како жена: Полна е со живот!

Слободен Печат

ФОТО+ВИДЕО: Се породи девојката на 53-годишниот милионер Џанлука Ваки – Дури и пред породувањето тие танцуваа!

Слободен печат

Беше ѕвезда во Југославија, а сега живее со пензија од 17.000 денари: Маја Оџаклиевска за грижата за внукот!

Васко Спасоски

Тешки денови за Џејми Фокс: Почина помалата сестра на актерот на 36 годишна возраст

Слободен Печат

Еден потег на кралицата Елизабета – Најголемото понижување за Камила Паркер!

Слободен печат

Остави Коментар