Дедо и баба станаа хит кога покажаа како пијат алкохол во гаража за време на карантинот (ВИДЕО)

На многумина седењето затворени дома им паѓа многу тешко, но овие баба и дедо нашле одличен начин за забава во изолацијата.

Тие двајца се одлучија да постават нов предизвик за креативно пиење на алкохол, а и сами го снимија нивниот пример.

Тие лименките со пиво ги прицврстија на автоматската врата од гаражата и ја активираа. Како вратата се отвараше, така пивото почна да тече, а тие да пијат. На крајот излезе дека повеќе се натопија отколку што испија, но се чини дека им беше многу забавно.

Тие покренаа предизвик наречен “covidchugchallenge” со кој ги повикаа и другите луѓе да испратат свои видеа, но и да донираат пари во борбата против коронавирусот.

 

Прочитајте и...  Како изгледа патувањето со авион во услови на пандемија на ковид-19?

Прочитај повеќе

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвени намирници за балансирана исхрана

Слободен печат