24 C
Скопје

Дали се сеќавате на Кристал од серијата „Династија“? Сега има 77 години, ќе се изненадите како изгледа! (ФОТО)

Актерката Линда Еванс го достигна врвот во својата кариера со улогата на Кристал Карингтон во една од најпопуларните серии на сите времиња „Династија“.

Еванс денес има 77 години, и многумина се сложија дека таа се уште е убава жена.

Еванс е родена во 1942 година година во Конктикат, САД. Два пати се мажела, но немала многу среќа во љубовта.

Првиот сопруг, Џон Дерек, ја изневери со актерката Бо Дерек, која во тој момент беше 30 години помлада од него. И нејзиниот втор брак, со Стен Херман заврши со равод по четири години брак, во 1979 година.

твитер

Поврзани вести

По итната хоспитализација се огласи Роберт Де Ниро: Се срушив од болка!

Слободен печат

Скопјанката Марина преживеа пекол: Тепањето и модринките ни стана секојдневие, едвај со синот побегнавме од насилникот

Мими Стојановска

Ова е најлошата работа која можете да ја чувате во паричникот!

Слободен Печат

ФОТО: Водителката Ирена Спировска на „Прв до врв“ уште еднаш покажа дека годините се само бројка

И. Т.

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Слободен печат

Пролетно ризото и риба: Свежи шпаргли, арборио ориз и малку бело вино

Слободен печат

Остави Коментар