7 C
Скопје

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Козметичката компанија на популарната богаташка не работи добро во последно време…

Имено, како што пренесуваат странските медиуми, богатата наследничка Тамара Еклстон во една година загубила речиси 23 милиони фунти.

Ќерката на милијардерот Берни Еклстон, е главниот акционер на компанијата „SBD International Ltd“, чија вредност се проценува на вртоглави 215 милиони фунти.

И покрај огромните загуби, акционерите се сложија да и дадат финансиска помош во наредната година.

Фото: Профимедиа

Луксузниот асортиман на компанијата во продажба има скапоцени производи, како што е шишенцето со масло украсено со скапоцени камења, кое чини 155 фунти. Компанијата е основана во 2010 година под името „Tamara Ecclestone Brands Ltd“, но по 4 години таа го промени името.

Тамара поднесе оставка на местото директор на компанијата, но и понатака во своја сопственост има 75 проценти од акциите.

Прочитајте и...  Принцезата Алис од Батенберг: Изгубените години со синот, мајката на принцот Филип ги надокнади дури при крај на животот

Поврзани вести

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

Остави Коментар