8 C
Скопје

Tag : долгови

Вести Ви Препорачуваме Економија

Илјадници нови предмети се дадени на извршување

Соња Кириџиевска
Од лани во јуни, сите евидентирани и архивирани барања кои се чуваа во фиоките на извршителите, експресно почна да се испраќаат, како едвај да дочекале,...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат
Според астрологијата, овие пет хороскопски знаци најмногу трошат пари и на крајот од месецот имаат само финансиски проблеми. Тие се тотални аматери во ракување со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Слободен печат
Козметичката компанија на популарната богаташка не работи добро во последно време… Имено, како што пренесуваат странските медиуми, богатата наследничка Тамара Еклстон во една година загубила...
Слајдер Спорт Фудбал

Шилегов: Бараме партнери за Вардар, но Самсоненко да си ги исплати долговите

Слободен печат
Самсоненко минатата година се откажа од Вардар со образложение дека повеќе не може да вложува во клубот, но се обврза дека до 31. декември 2020...
Вести Свет

Лагард: Најголем страв не е дека ЕУ ќе има многу долгови

МИА Агенција
Претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард, нагласи дека нејзиниот најголем страв не е дека Европската унија ќе има многу долгови, туку дека владите можат...
Вести Економија Слајдер

Ќе се отпишуваат каматите на долговите направени до ноември 2020, вицепремиерот Битиќи верува дека нема да има злоупотреби

Слободен печат
Ќе се отпишуваат каматите на долговите на граѓаните направени до ноември 2020 година, а обврска на граѓаните е да ја платат главнината на долгот. Вицепремиерот...
Вести Економија Слајдер

Ристевски: Не се откажуваме од бришењето на старите долгови кон ЕСМ

Да се „замрзне“ износот на каматата, кога таа ќе се изедначи со висината на долгот е предлогот на Конфедерацијата на синдикални организации на Македонија (КСОМ),...
Вести Ви Препорачуваме Економија

ЕВН Македонија: Бришењето на каматите за старите долгови не е решение на проблемот

Соња Кириџиевска
Отписот на каматите на долговите што граѓаните ги имаат кон општинските и државните институции е можен само со соодветно законско решение, согласни се познавачите. За...
Вести Македонија Слајдер

Заев за дел од петтиот пакет мерки: Бришење на камати на граѓаните кон институции и претпријатија, долговите на 12 рати

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев попладнево во Собранието, одговарајќи на пратенички прашања, сподели дел од мерките што се предвидуваат со петтиот пакет за поддршка на граѓаните, на...
Спорт Фудбал

Барселона во огромни проблеми: Долгови од милијарда евра, доцнат платите…

Слободен печат
Барселона и во 2021 година не може глава да крене од проблеми, работите на теренот изгледаат се подобро, но затоа е хаотична ситуацијаѕа на финансиски...