13 C
Скопје

Tag : Загуба

Вести Економија

Намалена продажбата на пиво низ цела Европа како последица на пандемијата

Слободен печат
Продажбата на пиво во Европа нагло падна во 2020 година откако беа затворени баровите и рестораните за да се спречи ширењето на коронавирусот, објави Европската...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Таткото на Расел Кроу починал во авион: Персоналот се обидувал да го реанимира цели 20 минути, но без успех

Слободен печат
Таткото на австралискиот актер Расел Кроу, Џон Александар Кроу, починал во текот на летот за Кофс Харбор, град во Австралија, каде и живеел во последните...
Вести Свет Слајдер

Здравствената криза Франција лани ја чинеше над 160 милијарди евра

Слободен печат
Здравствената криза Франција минатата година ја чинеше повеќе од 160 милијарди евра, изјави министерот за јавни финансии Оливие Дисопт, додавајќи дека оваа бројка не е...
Вести Свет

Анкета: Секој петти Американец загубил роднина или близок пријател за време на пандемијата на ковид-19

Слободен печат
Дури 20 проценти од Американците рекле дека изгубиле роднина или близок пријател како последиица на коронавирусот, покажува новата анкета спроведена од „Асошиејтед Прес“ (АП) и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Слободен печат
Козметичката компанија на популарната богаташка не работи добро во последно време… Имено, како што пренесуваат странските медиуми, богатата наследничка Тамара Еклстон во една година загубила...
Вести Свет

Независноста може да ја чини економијата на Шкотска 11 милијарди фунти годишно

Слободен печат
 Економијата на Шкотска ќе загуби најмалку 11 милијарди фунти годишно доколку стане независна држава. Тоа е повеќе од двојно поголема штета предизвикана од Брегзит, предвидува...
Вести Свет

Кипар поради пандемијата во загуба од 2,24 милијарди евра од приходите од туризмот

Слободен печат
За периодот јануари – ноември 2020 година, Кипар загубил 85,4 отсто од приходите од туризмот, односно 2,24 милијарди евра, во споредба со една година претходно,...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Прерано заминување: Бо Бајден, непрежалениот син на американскиот претседател

Слободен печат
Откако пред шест години почина неговиот постар син, миленикот Бо Бајден, новоизбраниот американски претседател на разни начини му оддава почест. Истото се случи и на...
Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано Сцена

Тешки денови за Џејми Фокс: Почина помалата сестра на актерот на 36 годишна возраст

Слободен Печат
Актерот Џејми Фокс во моментов ги минува своите најтешки денови во незамислива тага откако почина неговата помлада сестра, 36-годишната ДеОндра Диксон со која беше многу...
Вести Економија

Германската авиокомпанија со дебело минусно салдо: „Луфтханза“ со оперативни загуби од 1.26 милијарди евра во третиот квартал

Слободен печат
Германската авиокомпанија „Луфтханза” соопшти дека работела со оперативна загуба од 1,26 милијарди евра во третиот квартал поради масовното откажување на летови во време на пандемијата...