Азар доаѓа денеска, Зидан спрема „шлаг на тортата“!?

Од наредната сезона дресот на Реал ќе го носат Едер Милитао, Ферланд Менди, Лука Јовиќ, а Еден Азар според најавите треба да дојде во текот на денешниот ден.

Како што пренесува „Мундо Депортиво“, после Азар на „Бернабеу“ се спремни да преговараат за ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе.

Од Реал се свесни дека до „светците“ ќе мора да испратат огромна понуда, па дури и го надмине рекордот на најголемиот трансфер на сите времиња кој изнесува 222 милиони евра колку што ПСЖ плати за Нејмар.

Прочитајте и...  Судија прекина финале поради непочитување на правилата за дистанца! (ВИДЕО)

Француските медиуми пишуваат дека Мбапе е незадоволен во Париз и дека има намера ова лето да го засили Реал Мадрид.

Се шпекулира дека сите детали се готови околу негов трансфер, но фудбалерот не сакаше да зборува на таа тема.

Прочитај повеќе

Барселона и Јувентус не завршија со бизнисот, подготвуваат нова спектакуларна замена

Слободен печат

Лазаров најави пензија: Оваа сезона ми е последна во кариерата

Слободен печат

Славната Ла Масија станува само мит, децата на Реал продадени за четири пати повеќе од тие на Барселона

Слободен печат

Ибрахимовиќ си заминува од Милан

Слободен печат

Билетите за Ролан Гарос наскоро во продажба

Слободен печат

Тешки зборови од екс француски фудбалер: Од кого се плаши Гризман, од полуаутистично џуџе од 150 сантиметри?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Валенсија се распаѓа, а ќерката на сопственикот ги понижи навивачите: Можеме да правиме што сакаме со клубот

Слободен печат

Петковиќ беше Марадона пред Марадона, и Меси пред Меси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најдобриот стрелец во Супер лигата потпиша за Тинекс Пролет

Слободен печат

За пет дена се враќа фудбалот во Македонија

Слободен печат

Премногу случајности во еден гол: Фернандеш како Роналдо! (ВИДЕО)

Слободен печат

Новак и Јелена Ѓоковиќ негативни на коронавирус!

Слободен печат