Азар доаѓа денеска, Зидан спрема „шлаг на тортата“!?

Од наредната сезона дресот на Реал ќе го носат Едер Милитао, Ферланд Менди, Лука Јовиќ, а Еден Азар според најавите треба да дојде во текот на денешниот ден. Како што пренесува „Мундо Депортиво“, после Азар на „Бернабеу“ се спремни да преговараат за ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе. Mbappe to @realmadrid the real replacement of @Cristiano …

Азар доаѓа денеска, Зидан спрема „шлаг на тортата“!? Read More »