„Кралевите“ не мируваат, Менди ново засилување

Реал Мадрид забрзано се подготвува за наредната сезона и засилувањата се редат како на филмска лента.  Во текот на денот, на навивачите им беше претставен новиот напаѓач, Лука Јовиќ, а вечерва „кралевите“ објавија дека е завршен уште еден трансфер.

Реал Мадрид на официјалниот сајт објави дека Ферлан Менди од Олимпик Лион е најновото засилување.

Менди потпиша шесгодишен договор со „кралевите“, а на навивачите ќе им биде преставен идната среда. Реал Мадрид за неговите услуги плати 55
милиони евра на Олимпик Лион.

Ферлан Менди игра на позицијата лев бек и е доведен како замена за Бразилецот Марсело кој веќе 12 години е на „Сантијаго Бернабеу“ но се почесто се слуша дека летово сака да си замине.

Прочитајте и...  „Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Прочитај повеќе

Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Слободен печат

Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Слободен печат

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен печат

Охридските „гладијатори“ ќе аплицираат за учество во Европа

Слободен печат

Македонците во Серија А наскоро на фудбалските терени

Слободен печат

Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шаркоски: Наше е да се спремиме, Работнички добро почна со новиот тренер

„Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Слободен печат

„Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Слободен печат

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат