„Кралевите“ не мируваат, Менди ново засилување

Реал Мадрид забрзано се подготвува за наредната сезона и засилувањата се редат како на филмска лента.  Во текот на денот, на навивачите им беше претставен новиот напаѓач, Лука Јовиќ, а вечерва „кралевите“ објавија дека е завршен уште еден трансфер.

Реал Мадрид на официјалниот сајт објави дека Ферлан Менди од Олимпик Лион е најновото засилување.

Менди потпиша шесгодишен договор со „кралевите“, а на навивачите ќе им биде преставен идната среда. Реал Мадрид за неговите услуги плати 55
милиони евра на Олимпик Лион.

Ферлан Менди игра на позицијата лев бек и е доведен како замена за Бразилецот Марсело кој веќе 12 години е на „Сантијаго Бернабеу“ но се почесто се слуша дека летово сака да си замине.

Видео на денот