13 C
Скопје

Tag : олимпик лион

Спорт Фудбал

Дембеле и официјално во Атлетико Мадрид со крајот на сезоната

Слободен печат
Лидерот во Ла Лига, Атлетико Мадрид, експресно реагираше го заминувањето на Диего Коста и донесе нов напаѓач до крајот на сезоната, тоа е Муса Дембеле...
Спорт Фудбал

Атлетико со еден удар ќе утепа две муви, го блокира трансферот на Барселона

Слободен печат
„Јорганџиите“ играат фантастично сезонава, лидери се на табелата во Ла Лига, а веќе работат на тоа да го засилат тимот. Прво зимско засилување ќе биде...
Спорт Фудбал

Необични податоци од пет лиги го објаснуваат „новото нормално“

Слободен печат
Фудбалскиот свет драстично се промени за само една година и тоа „благодарение“ на пандемијата на коронавирусот. Пандемијата ги „избрка“ навивачите на трибините, сите екипи имаат...
Спорт Фудбал

Барселона уште сега си договори засилување за јануари

Слободен печат
Повеќе нема дилеми, на тренерот Роналд Куман во зимскиот преоден рок ќе му биде исполнета најголемата желба кога седна на клупата на Барселона, да го...
Спорт Фудбал

Милан го продаде Пакета и загуби 17 милиони евра

Слободен печат
Бразилецот пред една ипол година пристигна во Милан како голема желба на тогашниот спортски директор, Леонардо. Тој ветуваше во сонародникот и успеа да ја добие...
Спорт Фудбал

Што се случува со Барселона, нема пари за да му ја исполни најголема желба на Куман

Слободен печат
Од отпишаните, Луис Суарез е подготвен за „војна“ и не сака да си оди од Барселона, Артуро Видал се уште не го комплетирал трансферот во...
Спорт Фудбал

Холанѓанецот пред портите на „Камп Ноу“,Барселона се договори со Депај

Слободен печат
Како што јавува италијанскиот новинар Фабрицио Романо, Барселона експресно ја договори платата со холандскиот репрезентативец кој е желба на новиот тренер Роналд Куман и инсистираше...
Спорт Фудбал

Доминација на фудбалерките на Олимпик Лион, петта титула по ред во ЛШ

Слободен печат
Во 19. финале во женското финале во Лигата на шампионите кое се играше во Сан Себастијан, фудбалерките на Олимпик Лион ја освоија петта европска титула...
Спорт Фудбал

ЛШ: Германската машина не запира, Баерн си обезбеди пресметка за трофејот со ПСЖ (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Баерн Минхен по неверојатната победа од 8:2 над Барселона во четвртфиналето, во полуфиналето постигна само три гола но и тие беа доволни за...
Спорт Фудбал

На Буфон тешко му падна елиминацијата: Секој пат мислиме дека ова е таа сезона

Слободен печат
Еден од најдобрите голмани на сите времиња, Џанлуиџи Буфон е разочаран по пировата победа на неговиот Јувентус над Олимпик Лион во Лигата на шампионите зашто...