• перез

Зидан: Не сум виновен, Бејл не сакаше да игра!

Тренерот на „белите” Зинедин Зидан буквално рече дека се надева дека репрезентативецот на Велс наскоро нема да биде дел од неговиот тим. Ова предизвика силен одговор од агентот на играчот кој го идентификуваше францускиот стратег како „срам”, а не негираше дека се работи на договор за заминување на Бејл во друг клуб. Зизу сега одлучи …

Зидан: Не сум виновен, Бејл не сакаше да игра! Read More »