Алијансата на Албанците со честитка по повод Божиќ

Алијансата на Албанците упати честитка до граѓаните по повод празникот Христовото раѓање – Божиќ.

– Посакуваме сите ние да сме толерантни секој ден од нашите животи, како на празничните денови. Мирот и љубовта што ги придружуваат празниците нека бидат присутни секој ден од годината! Со надеж дека вашите домови ќе бидат исполнети со хармонија, здравје и просперитет – стои во честитката од Алијансата на Албанците.

Прочитајте и...  Закуска и вода во дезинфицирани автобуси - Ова е транспортот на нашинците од Берлин до карантинот во Струмица

Прочитај повеќе

Познатата американска новинарка почина од коронавирус: Цел месец се бореше со болеста, па ја загуби битката

Слободен печат

Македонските граѓани сместени во карантин во хотелот „Цар Самоил“ во Банско (ВИДЕО)

Слободен печат

Брзиот воз стана болница: Вака Французите ги префрлаат заразените од коронавирус (ВИДЕО)

Слободен печат

Над Италија се надвисна нова опасност – Заразата не стивнува, населението сега стравува од глад

Слободен печат

Заев: Подобро да стиснеме заби два месеци за секој да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите

Слободен печат

Студентка од Струмица која се вратила од Германија станала мета на невкусни коментари иако била во самоизолација

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп во Калифорнија испратил расипани респиратори: Гувернерот во очај, повлече радикален потег (ВИДЕО)

Слободен печат

Тажно: Најстариот човек на светот, својот 112 роденден го прослави сам, во изолација

Слободен печат

И да изгубиш паричник нема кој да го најде (ВИДЕО)

Шеста жртва од коронавирусот во Хрватска: Бројот на заразени се искачи на 713

Слободен печат

Властите во САД го следат движењето на Американците како дел од мерките за борба со коронавирусот

МИА Агенција

Можен втор бран од епидемијата на коронавирусот: Кина е внимателна, Пекинг е најзагрозен

Слободен печат