Tag : честитка

Вести Македонија

САД го честитаа празникот Илинден

Слободен печат
САД ја честитаа 117 годишнината од празникот Илинден на Северна Македонија со Твитер порака испратена од Амбасадата во Скопје.  -Му се приклучив на претседателот Пендаровски да се одбележи основањето на модерната македонска држава,...
Вести Македонија

Ахмети: Крушевскиот манифест од 1903 година е обединувачка дефиниција за заедничка држава исто колку и Охридскиот договор во 2001 година

Слободен печат
Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, го одбележа Крушевското востание од 2 август 1903 година со објава на неговата официјална страница на...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Победа за сите нас, затоа што Илинден и АСНОМ се симболи на заедништво, а не на поделби

Слободен печат
Во духот на нашите илинденци подадовме рака за соработка со сите наши соседи и ја стекнавме нивната доверба. Преку овој отворен пристап се реализираа Договорот...
Вести Македонија

Демократки сојуз: Да е вечна Македонија

Слободен печат
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани – припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Илинден е голем светилник што го покажува правецот кон сигурната иднина

Слободен печат
Денеска 2 Август – Денот на Републиката, оддаваме почит кон нашето херојско минато, нагласува претседателот на СДСМ Зоран Заев во честитката упатена до сите граѓани...
Вести Македонија

Филипче: На денот кога ги чествуваме сите херои низ историјата, да го дадеме својот влог во доброто на земјата

Слободен печат
Честит Илинден! На денот кога ги чествуваме сите херои низ историјата на нашата земја во име на борбата за слобода и независна држава, наше е,...
Вести Македонија

Мицкоски: Илинден е нашиот слободарски крик за правдини чија што суштина и цели продолжуваат

Слободен печат
Илинден е носечкиот код врз кој почива оваа Македонска држава и од тогаш до денес, секоја година на Св. Илија се празнува овој подвиг. 117...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пендаровски: Со членство во НАТО и почеток на преговори со ЕУ, ги остваруваме идеалите и визиите и на илинденците и на асномците

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски, по повод 2 Август – Илинден, Денот на Републиката, упати честитка до граѓаните на Република Северна Македонија. Нека ни е честит 2...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Повеќе од 600 лајкови на одговорот на Игор за Северина: Ги спомена годините на Исус… (ФОТО)

Васко Спасоски
Северина Којиќ со објавата на 30 јули конечно разјасни во какви односи е со сопругот Игор Којиќ, односно дали тие се разведуваат или пак не....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Игор Џамбазов се разнежни: Таа е сè што имам, среќен роденден, среќо моја! (ФОТО)

Васко Спасоски
Денеска познатата македонска алпинистка, Илина Арсова полни 38 години. По тој повод, актерот Игор Џамбазов, со кого Илина е неодамна во врска, во негов стил...