Актерката „скршена“ од тага: Владимир ја однесе ќерка ми во Украина и никогаш не ја врати

Хајден Панетијер и Владимир Кличко / Фото: EPA-EFE

Актерката Хајден Панетиер (33) во овонеделната нова епизода на шоуто „Red Table Talk“ раскажала дека мислела дека нејзината ќерка Каја ќе оди само да го посети татко ѝ Владимир Кличко (46) во Украина, а не дека ќе остане таму засекогаш.

Актерката во разговорот со ко-водителите Џејда Пинкет Смит, Адриен Банфилд Норис и гостинката Кели Озборн за старателството над нејзиното единствено дете, ќерката Каја. Во 2018 година, среде нејзината борба со зависноста од алкохол и таблети, Каја отиде да живее во Украина со нејзиниот татко, боксерскиот шампион Владимир Кличко, од кого Хајден се разведе таа година.


– Таа имаше речиси три години и тоа не беше целосно моја одлука. Всушност, не ни знаев дека тоа се случува додека таа веќе беше таму – признала Хајден.

Потоа водителката Адриен побарала да ја објасни ситуацијата бидејќи сите мислеле дека со Кличко склучила таков договор за старателство.

– Сакав да работам на себе и да се оздравам, а кога ќе се чувствувам подобро, работите ќе се променат и таа ќе дојде кај мене, а јас ќе можам да поминувам време со неа. Но, тоа не се случи – изјавила актерката.

Хајден Панетијер и Владимир Кличко / Фото: EPA/ANDREAS PESSENLEHNER

Хајден рекла дека мислела дека Каја одела само да го посети татко ѝ бидејќи цело време била на релација Нешвил-Украина, но штом дошла во Украина, Кличко рекол дека сака целосно старателство над нивната ќерка, што било шок за актерката.

– Беше многу вознемирувачки да се потпишат тие документи за да му се даде целосно старателство. Тоа беше најтешкото нешто што некогаш сум морала да го направам во мојот живот – додала Панетиер.

– Во земја каде што нејзиниот вујко (Виталиј Кличко) е градоначалник и тие таму се икони, тоа е земја во која доминираат мажи, не можев многу да направам за тоа – се пожалила и раскажала колку ѝ било тешко да биде одвоена од ќерка си.

– Се сеќавам дека татко ѝ ми се јави и ми рече: „Каја оди наоколу и прашува други жени дали може да ги нарече мама.“ Го изгубив здивот, срцето ми застана. Ми се смееше, мислеше дека тоа е смешно, но за мене беше ужасно. Тој не сфати – се присетила актерката, која смета дека тој потег на нејзината ќерка била „травматична реакција“ на разделбата од неа.

Поранешната свршеница на Кличко отворено зборува за зависноста: Го допрев дното

Видео на денот